TIP na film: Stratené dievča | Mysteriózny príbeh od jedného z najznámejších režisérov

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Stratené dievča

Režisér David Fincher má na svedomí mnoho filmov a snáď všetky dosahujú veľmi dobré hodnotenia. Jeho najmladší film je Stratené dievča (Gone girl), ktorý vyšiel v roku 2014. Rozpráva príbeh o strastiach v dlhom manželstve a o tom, akí krutí k sebe ľudia vedia byť aj napriek tomu, že sa kedysi milovali. Svadobné sľuby pri tomto filme strácajú zmysel a všetko, čo je podstatné, je len to, že sa v tomto svete už naozaj nikomu nedá veriť.

Náhľad do deja

Manželia Nick (Ben Affleck) a Amy (Rosamund Pike) slávia piate výročie svadby. Amy si, ako každý rok, pre svojho manžela pripravila hru plnú indícií a hádaniek. Tento rok je však predsa len oproti tým minulým v niečom iná. A to v tom, že Amy je nezvestná. A všetko nasvedčuje tomu, že bola unesená.

stratené dievča
Zdroj: looper.com

Nick sa s jej rodičmi snaží Amy nájsť. Napriek tomu, že iskry lásky medzi manželmi už dávno vyhasli, Nickovi predsa len nie je jedno, že jeho manželka neprichádza domov. Spoločne organizujú rozsiahle pátračské akcie a tlačové konferencie. Nick však nepôsobí úplne zdrvene, a tak ho polícia aj okolití ľudia začnú podozrievať. On však stále tvrdí, že svoju manželku nezabil a chce, aby sa vrátila domov.

Čo ak je to všetko ale pretvárka a Nick je v skutočnosti chladnokrvný vrah, ktorý odpratal svoju manželku z cesty? Je totiž záletník a má vzťah (primárne fyzický) so svojou študentkou. A keď táto informácia vypláva na povrch, stane sa z neho nenávidený muž a všetci naňho v otázke zmiznutia Amy začnú ukazovať prstom.

tip na knihu Stratené dievča
Zdroj: wall.alphacoders.com

Informácie o filme

Ako som už spomínala, film Stratené dievča vyšiel v roku 2014. Momentálne ho môžete nájsť na streamovacej platforme Netflix. Bol napísaný podľa rovnomenného románu od autorky menom Gyllian Flynn. Trvá takmer dve a pol hodiny, pri ktorých vám bude prudko biť srdce. Od tohto filmu nie je možné odtrhnúť oči a záhada vás natoľko vtiahne, že sa ju sami pokúsite rozlúsknuť ešte pred tým, než vám ju rozuzlí samotný film.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 85%
IMDb.com – 8,1/10
Rotten Tomatoes – 87%

Oslovil vás film Stratené dievča? Preferujete iný film od režiséra Davida Finchera? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -