TIP na film: The Circle | Kam až môžu technológie priviesť ľudstvo?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: The Circle

Technológie stále rastú, vylepšujú sa a prinášajú nové vymoženosti. Uľahčujú nám každodenné činnosti a pomáhajú nám s problémami. Rozhodnete sa žiť zdravo a cvičiť, ale chcete to konečne robiť poriadne? Žiaden problém. Existuje milión aplikácií zameraných na zdravý životný štýl, cvičenie, chudnutie…

Existujú náramky a inteligentné hodinky, ktoré vám pripomínajú sa hýbať, napiť sa, merajú vám tep, kroky… Okrem toho existujú online denníky, kde si môžete zapisovať čo ste za celý deň zjedli, koľko ste cvičili a denník vám vypočíta, koľko kalórií ste prijali a koľko spálili.

the circle
Zdroj: vanityfair.com

A cvičenie je iba jedným z príkladov nekonečných vymožeností. Čo ak však technológie prekročia hranice? Zmenia zmýšľanie ľudí? Začnú meniť svet, hodnoty a normy, ktoré poznáme a máme zaužívané? Kam až môžu technológie priviesť ľudstvo? 

Náhľad do deja

Technológiám vládne firma The Circle, ktorá je jednotkou na trhu. Svojimi vynálezmi dokázala zmeniť svet. A práve do tejto firmy sa podarí dostať mladej ambicióznej Mae. Začína ako každý nováčik, vybavuje žiadosti klientov, snaží sa im pomáhať a na oplátku od nich dostáva hodnotenie.

the circle
Zdroj: indiewire.com

Postupne sa však prepracuje stále vyššie a vyššie, prichádza s novými nápadmi a stáva sa tvárou firmy. Všetko vďaka jedinej chybe, ktorú spraví. Práve tá ovplyvní celý jej život a posunie ho k lepšiemu. Spozná šéfa a zakladateľa The Circle a spolu vymyslia, že Mae bude stopercentne transparentná a celý jej život bude vysielaný pre verejnosť. Každý deň, celý deň. Každé stretnutie, každý rozhovor, … K čomu ale toto rozhodnutie povedie? A ako to zoberú jej blízki?

Okrem práce sa Mae musí starať s mamou aj o jej chorého otca, ktorý trpí viacerými sklerózami. A aby toho nebolo málo, Mae musí riešiť aj problémy milostného charakteru. Práca, rodina, muž… To všetko musí zvládnuť a k tomu aj zmeniť svet a spoločnosť. Ako sa jej to podarí?

the circle
Zdroj: theverge.com

Informácie o filme

Film The circle vznikol v roku 2017. Prostredníctvom firmy The Circle kriticky poukazuje na to, ako firmy Facebook, Google, Apple a ostatné zmenili náš život a naše zmýšľanie. Prináša napätie, zaujímavú myšlienku a mnoho zápletiek. Vo filme The Circle sa stretli dvaja skvelí svetoznámi herci, a to Emma Watson ako Mae a Tom Hanks ako zakladateľ firmy.

Film trvá necelé dve hodiny a môžete ho nájsť aj na Netflixe. Je spojením drámy, sci-fi a trileru. Určite ho odporúčame nadšencom technológií a fanúšikom seriálu a filmu Black Mirror.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 57%
IMDb.com – 5,3/10
Rotten Tomatoes – 15%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -