TIP na film: The Nice Guys | Zažijete zážitok, ktorý vám obyčajná komédia dať nedokáže

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Neklasická komédia

No krása. Prečo sa nerobí viac takýchto filmov? Tento film bol niečo, čo sme tu už naozaj dlho nemali. Skvelá komédia. A síce to nebola čistokrvná komédia, ale povedzme si, dnešné čistokrvné “komédie” stoja tak za teplé rožky. Ani za teplé. Lebo ak v tej “komédii” hrá napríklad Adam Sandler, Kevin Hart, Rob Schneider, Kevin James, alebo mnoho ďalších naozaj zlých komikov, tak to prosto nestojí za nič. A preto, ak sa chcete kvalitne zasmiať, ale nechcete pozerať na stupídne filmy, bez pointy so zlými hercami, tak je najlepšie si zvoliť komédiu v kombinácii s niečim. Napríklad s krimi. Alebo s trochou drámy. A práve film The Nice Guys je stelesnením všetkého, čo chcete vidieť, no obyčajná komédia vám to neposkytne.

Film The Nice Guys je vhodný do každej situácie. Síce by ste to neradi pozerali s rodičmi, ale to je úplne nepodstatné. Lebo aj vašim rodičom by sa to zaručene páčilo. Je to ale vhodný film na pozeranie s kamarátmi pri pive. Ale to len pre ešte lepší pocit z filmu. 

The Nice Guys
Zdroj: nytimes.com

Retro film do každej situácie

Tento počin režíroval Shane Black. Chlapík, ktorý spravil napríklad Iron Mana 3. Film bol svojím retro štýlom krásnym flashbackom do časov minulých. A nie len to. Ktosi kedysi povedal, že nadávky nepatria na filmové plátno. Ale v modernej dobe, ak sa chcete naozaj zasmiať, tak nadávky sú proste jedným z riešení. A ak Vám vaša viera zakazuje počúvať tieto slová satanove, tak si pozrite film o slove f*ck s názvom F*ck. [ Pod tou hviezdičkou si predstavte písmeno “u”. To len kvôli tomu, aby ste si nemysleli, že v názve je naozaj hviezdička] Alebo si pozrite omšu. Každopádne sa v tomto filme hreší. Čo vlastne len dodáva ešte väčšiu efektivitu a vtipnosť celému filmu.

The Nice Guys
Zdroj: avclub.com

Máme tu dve hlavné postavy. Prvá postava je drsný Russell Crowe a druhá postava je trošku povediac smoliar Ryan Gosling. A prečo smoliar? No v tomto filme v jeho živote nefunguje všetko tak, ako si to predstavuje. Ale je stále cool a sexy. A Russell Crowe tiež, aj keď pivné brucho sa nezaprie. Kombinácia týchto dvoch hercov je absolútne geniálna a skvelo funguje v každej situácii. Čo je naozaj skvelé. Ďalším zaujímavým faktorom je už spomínaný retro štýl. Pretože tam majú retro šaty, sú tam staré autá, televízory, premietačky filmov a podobhne. Ale stále sa to natáčalo modernou technológiou v dnešnom Los Angeles.

O príbehu filmu sa rozpisovať nechceme, The Nice Guys proste musíte vidieť. Je to bezpochyby najlepšia komédia roka 2016. Film sa dokonca v našom zozname TOP 10 filmov 2016 umiestnil na 3. mieste! Tento film sa minulý rok však hrozne prehliadal, a pri svojich kvalitách potrebuje oveľa viac pozornosti. Ak máte teda náladu na komédiu, zmiešanú s detektívkou, Ostrí Chlapci sú niečo pre vás. Je to vtipná jazda od začiatku až do konca, a ľutovať určite nebudete.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah