TIP na film: Titanic | Svetoznámy romantický film, ktorý miluje snáď každý

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Titanic

Kto by nepoznal príbeh dvoch zaľúbencov z rozličných spoločenských vrstiev, ktorí sa stretnú na svetoznámej lodi Titanic? Tento film je na oslavu Valentína, výročia alebo na prvé rande ako stvorený. Rozplače a zahreje pri srdci ale aj mimo týchto príležitostí a naozaj každého. V hlavnej úlohe so šibalským Leonardom DiCapriom a rebelujúcou Kate Winslet vznikol v roku 1997 film Titanic, ktorý si doteraz opakovane púšťame.

Náhľad do deja

Titanic rozpráva príbeh podľa skutočnej udalosti o svetoznámej lodi, ktorá na svojej premiérovej plavbe narazila do ľadovca a potopila sa s niekoľkými pasažiermi z vyššej vrstvy, ktorých stiahla so sebou. Film prirobil iba príbeh dvoch zaľúbencov, ktorí sa na lodi spoznali.

Chudobný Jack, ktorý sa živil kreslením a manuálnymi prácami, vyhral lístok na prvú plavbu Titanicu v pokri. Bohatá Rose sa plavby zúčastnila so svojím partnerom a rodinou. Patrila do vyššej triedy a prebývala v jednom z najluxusnejších apartmánov na lodi.

Zdroj: trbimg.com

Jack a Rose sa spoznali a napriek celému svetu, ktorý ich vzťahu neprial, si užívali spolu tie najkrajšie chvíle života. On nahliadol do života bohatých, ona si zase užívala jednoduchosť chudobných. Boli pre seba ako stvorení a zaľúbili sa na prvý pohľad. Osud im však neprial a v noci, keď Titanic narazil do ľadovca, ktorý ho poslal ku dnu, sa celá ich dovolenka zmenila na tragický boj o prežitie.

Informácie o filme

Film Titanic má vyše troch hodín a o réžiu a scenár sa postaral James Cameron. Ikonickú titulnú pieseň My Heart Will Go On naspievala Céline Dion. Od vydania sa film stal jedným z najobľúbenejších snímok kedy natočených. Ponúka spojenie drámy, historického filmu, katastrofy a romantiky, ktoré si zamilujete. Pripomenúť si dej alebo sa navnadiť na film môžete prostredníctvom priloženého hudobného videa.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 85%
IMDb.com – 7,8/10
Rotten Tomatoes – 89%

Videli ste už film Titanic? Máte chuť si ho zopakovať? Popíšte nám vaše dojmy z filmu v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -