TIP na film: To All the Boys I’ve Loved Before | Výnimočne originálna teenagerská dráma!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

TIP na film: To All the Boys I’ve Loved Before

Teenagerské časy sú časy plné lásky, priateľstva a objavovania nového. Obdobie, ktoré sa nezaobíde bez platonických lások a prvých bozkov. Môže byť krásne, ak ide všetko hladko a prirodzene. Môže sa z toho však vykľuť aj poriadna katastrofa. To je oveľa častejší prípad. No aj po búrke stále vyjde slnko a všetko sa na dobré obráti. O pár rokov ľudia aj tak s úsmevom a smiechom spomínajú na obe varianty.

Covey sisters
Zdroj: indiewire.com

Príbeh Lary Jean

O katastrofickom priebehu vie svoje Lara Jean Covey, ktorej sa v jeden deň obrátil celý život hore nohami. Lara Jean mala svoju úchylku v písaní milostných listov chlapcom, ktorí sa jej v danom období páčili. Nikdy ich však neodoslala, slúžili iba jej na pripomenutie. Listy boli ale poctivo zabalené v obálkach aj s napísanou adresou. Zavreté v krabici na poličke čakali na odoslanie. No Lara Jean ich nemala v pláne odoslať. Žila svoj pokojný život, z ktorého utekala do kníh a svojich predstáv. 

Lara and Josh
Zdroj: vulture.com

Jedného dňa však listy z poličky zmiznú. Niekto ich poslal adresátom uvedeným na obálkach. Lara Jean v škole čelí rôznemu nadväzovaniu nových kontaktov. Jej bývalé platonické lásky ju vyhľadávajú a chcú ju odmietnuť, či spýtať sa, čo tie listy znamenajú. Najhoršie zo všetkého je, že jeden z listov bol adresovaný jej veľmi dobrému kamarátovi a zároveň priateľovi jej staršej sestry. Tá je na vysokej škole v inom štáte a nemá tušenie, čo všetko sa doma stalo.

Dokáže Lara Jean utekať do konca školy? Alebo dostane od niektorého z adresátov kladnú odpoveď? Celý príbeh je oveľa viac komplikovaný, než sa na prvý pohľad môže zdať a je zaujímavé sledovať, ako sa s takouto situáciou hlavná hrdinka vyrovná.

Peter and Lara Jean
Zdroj: allocine.fr

Čím sa líši od ostatných drám?

Netflixový film je natočený podľa rovnomennej knihy od Jenny Han. Je smerovaný na hlavne dievčenské publikum v období dospievania (nie že by som ho ja a rada ďalších mojich dvadsaťročných kamarátok nevidela tiež…). Je plný romantických klišé, bezchybných chlapcov a nereálnych konverzácii, no aj tak sa líši od ostatných teenagerských drám.

Svojou originalitou vie upútať a pobaviť. Záver nie je predpokladateľný hneď od začiatku a tým najhorším klišé sa film vyhol. A okrem toho máme možnosť pozrieť sa na neodolateľného Noaha Centineo-a, niekedy aj bez trička (toto je teda hlavne pre dievčatá). Podľa mňa je To All the Boys I’ve Loved Before jeden z mála dobrých filmov svojho typu. Určite vhodný na oddýchnutie od všetkých povinností. Zároveň sa s niektorými situáciami nejeden z nás ľahko stotožní.

Hodnotenie filmu: 

CSFD.cz – 74%
IMDb.com – 7,4/10
Rotten tomatoes – 96%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -