TIP na film: Velvet Buzzsaw

Umenie sa vo svete vyskytuje po celý čas existencie ľudstva. Od jaskynných malieb sme sa cez rôzne kresby, sochy a inštalácie dostali až do takého veku, keď je za umenie považované takmer všetko. Galérie sa plnia pop-artom a abstraktným umením. Vzniká stále viac a viac diel a už ich nie je kam dávať.

Velvet Buzzsaw
Zdroj: news.artnet.com

Umelci používajú rôzne prostriedky na tvorbu, snažia sa niečo znázorniť, vyvolať pocity, tvoria srdcom a ich tvorbu sprevádza vášeň. Umenie je však na druhej strane taktiež obrovský biznis. Galérie si musia veľmi pozorne vyberať, aké diela sa rozhodnú vystaviť a ako ich skomponujú, aby prilákali čo najviac obdivovateľov a získali čo najlepšie kritiky výstav. Občas hľadia viac na peniaze a slávu, než na želania a život umelca.

Náhľad do deja

Keď v jeden deň agentka Josephina, ktorá pracuje pre majiteľku galérie Rhodoru Haze, nájde svojho mŕtveho suseda na schodoch, celý svet sa jej otočí o stoosemdesiat stupňov. Zistí, že zosnulý muž bol veľmi talentovaným umelcom, ktorý mal v byte kvantá obrovských malieb, ktoré upútali každého, kto sa na ne pozrel. Pred svojou smrťou, ktorá ho zastihla skôr, než chcel, požiadal, aby boli všetky jeho diela zničené.

Velvet Buzzsaw
Zdroj: theverge.com

Josephina sa však rozhodla nerešpektovať jeho prianie a väčšinu jeho prác si vezme. Po tom, ako ich ukáže výtvarnému kritikovi Morfovi Vandewaltovi sa ich rozhodne vystaviť v Rhodorinej galérii. Obrazy boli také hlboké a zaujímavé, že od nich nikto nevedel odtrhnúť oči a vplývali na ľudí akoby boli živé. Skrývalo sa v nich ale oveľa viac, než si všetci mysleli.

Pomaly spolu s postavami odhaľujeme umelcovu pokrivenú minulosť. Postupne sa každému, kto sa do predaju alebo presunu obrazov nejak začlenil, prihodilo niečo nadprirodzené práve za prítomnosti týchto obrazov. Čo teda zapríčinilo tieto negatívne udalosti? Bol to duch mŕtveho umelca, ktorého svet zradil, alebo sami obrazy mali vlastnú vôľu?

Velvet Buzzsaw
Zdroj: collider.com

Informácie o filme

Velvet Buzzsaw je nový thriller s hororovými prvkami, ktorý vyšiel tento rok na Netflixe. Film má skoro dve hodiny. Ukazuje novú stránku umenia plnú peňazí, biznisu a špinavých praktík. Taktiež je v ňom niekoľko momentov, keď divákovi stuhne krv v žilách. Celkovo si myslím, že recenzie podceňujú film. Ten je totiž originálny a určite stojí za zhliadnutie.

 

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 55%
IMDb.com – 5,8/10
Rotten Tomatoes – 65%


Aká je vaša reakcia?

LOL LOL
0
LOL
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
Hnevám sa Hnevám sa
0
Hnevám sa
Plačem Plačem
0
Plačem
Milujem to Milujem to
2
Milujem to
Betka Múcsková
Niektorí nerozumejú tomu, ako sa dá pozrieť celý seriál za jeden deň. Ja nerozumiem tomu, ako sa dá za jeden deň pozrieť iba jednu epizódu.

0 Komentárov

Pridaj komentár

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format