TIP na film: Vlak do Pusanu | Cesta vlakom sa zmení na boj o prežitie

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Najčítanejšie za 7 dní

TIP na film: Vlak do Pusanu

Za posledných niekoľko rokov sme mali možnosť vidieť veľmi veľa filmov na zombie tematiku. Medzi tie najlepšie filmy môžeme zaradiť napríklad diela ako O 28 dní, Svetová vojna Z, Súmrak mŕtvych alebo aj menej vážnu snímku, Zombieland. Dokonca medzi nami stále existuje seriál, ktorý sa drží na vrchných priečkach rebríčku post-apokalyptických projektov.

The Walking Dead nám ukázal asi najrealistickejšie vyobrazenie života po útoku smrteľného vírusu. No potom tu máme film, ktorý sa zobral z čista jasna a hneď zožal obrovský úspech. Vlak do Pusanu je nevšedným kórejským filmom, ktorý na seba strhol veľkú pozornosť. Jedinečný film o ceste vlakom, kde na vás číha nebezpečenstvo na každom sedadle.

Náhľad do deja

Film sa začína cestou šoféra, ktorý sa ponáhľa do roboty. Počas cesty mu zazvoní mobil a pri troche nepozornosti zrazí srnku. Už tu máme možnosť si všimnúť prvé náznaky agresívneho zombie víru. Následne sa prenesieme do kancelárie nášho hlavného hrdinu. Seok Woo (Gong Yoo) je vyťažený správca fondov a mimo iného je to aj rozvedený otec.

Train To Busan
Zdroj: filmink.com.au

Pri príležitosti narodenín svojej dcéry jej kúpil darček, ktorý už ale malá Soo-an (Kim Soo-an) dostala minulý rok. Soo-an teda otca poprosí, aby si spravili výlet s vlakom do Pusanu za jej mamou. Pri nástupe do vlaku nám kamera ukáže viaceré postavy a trocha priblíži ich príbeh. Akcia na seba nenechá dlho čakať. Ako posledná do vlaku nastúpi žena, ktorá nie je úplne v poriadku.

Nikto si ju ale nevšíma, až pokiaľ sa nehodí o zem a nezačne so sebou trhať zo strany na stranu. Udalosti od tohto momentu naberú rýchle tempo a z jedného nakazeného pasažiera sa ihneď stane horda agresívnych zombie. Seok Woo pre záchranu svojej dcéry urobí čokoľvek.

On a Soo-an sa zblížia so skupinkou ľudí, ktorí nám boli ukázaní už pri nástupe do vlaku. Muž s tehotnou manželkou, dvaja študenti, jeden bezdomovec a dve sestry v pokročilom veku. Títo všetci sa spoja, aby sa prebojovali cez celý vlak a postavili sa nebezpečnému víru. Dokážu sa všetci dostať bezpečne do Pusanu?

Vlak do Pusanu
Zdroj: justwatch.com

Informácie o filme

Môže sa zdať, že ide o obyčajné zombie klišé, v ktorom dokážete predpovedať nasledujúce udalosti. Ja ako skalný fanúšik seriálu The Walking Dead som však bol neskutočne prekvapený jedinečnosťou tohto filmu. Scény, pri ktorých sa dá napätie priam krájať. Unikátne scény, ktoré som ešte pri žiadnych iných zombie filmoch nevidel, zariadili, že som pri nich zatajoval dych.

Postavy sú veľmi sympatické a hneď si k nim dokážete vytvoriť vzťah. Jedinečné stratégie, ktoré nám sú interpretované počas cesty z jednej strany vlaku na tú druhú nám dokážu, že sa skutočne nejedná o obyčajný film zo zombie továrne.

Do tohto celého nám hrá veľmi zaujímavý soundtrack, ktorý síce nie je ničím výnimočný, no do daných momentov neskutočne sedí a dodáva filmu nový rozmer. Práca s kamerou spolu so strihom nám ukazujú perfektnú dynamiku celého diela. Do toho sa vo filme ukázalo aj pár efektov, ktoré na moje prekvapenie vyzerali veľmi vierohodne a dodali filmu väčšiu šťavu.

Vlak do Pusanu je akčný hororový thriller, ktorý nám priniesol režisér Sang-ho Yeon. Film dokopy trvá 118 minút a stal sa najziskovejším filmom roku 2016 v Južnej Kórei. Vlak do Pusanu je úžasný film a preto si myslím, že si zaslúži, aby o ňom vedelo viac ľudí.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 72%

IMDb.com – 7,5/10

Rotten tomatoes – 93%

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -