TIP na film: Za borovicovým hájom | Nedocenená dráma s hviezdnym hereckým obsadením

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

TIP na film: Za borovicovým hájom

Film Za borovicovým hájom (anglicky The Place Beyond the Pines) je napínavá dráma s prvkami trileru od režiséra menom Derek Cianfrance. Snímka z roku 2012 má 140 minút a zachytáva zúfalú snahu otca finančne zabezpečiť svojho syna. Dôsledky tejto snahy však ovplyvňujú životy postáv aj po pätnástich rokoch.

O hviezdne herecké obsadenie v hlavných úlohách sa postarali Ryan Gosling, Eva Mendes, Mahershala Ali, Bradley Cooper a Ray Liotta.

Zdroj: wallpapercrave.com

Náhľad do deja

Život motocyklového kaskadéra Luka (Ryan Gosling) sa zmení po tom, ako mu Romina (Eva Mendes) oznámi, že sa stal otcom. Okamžite sa rozhodne skončiť so svojou prácou a chce zabezpečiť synovi dobrý život, a to hlavne po finančnej stránke. Avšak nebude to mať ľahké. Jeho syna vychováva priateľ Rominy, Kofi (Mahershala Ali) a Luke nemá peňazí nazvyš.

Jediný spôsob, ako získať rýchlo peniaze, je vykrádanie bánk. V tom mu pomôže Robin (Ben Mendelsohn), ktorý to už niekoľkokrát urobil. Vďaka dobrému maskovaniu, rýchlej motorke a Robinovej pomoci je v tom do istého bodu úspešný.

film za borovicovým hájom dráma
Zdroj: wallpaperflare.com

Životné cesty Lukea a policajta Avery Crossa (Bradley Cooper) sa pretnú po jednej nevydarenej lúpeži. Ani pre jedného z nich to neznamená nič dobré. Avery sa musí od toho momentu potýkať s viacerými problémami. Po tom, ako leží zranený v nemocnici a je podrobený policajnému vyšetrovaniu zo strany vlastných kolegov, už nedokáže žiť rovnaký život ako predtým. Neskôr sa k tomu pridá aj škandál v podobe prevalenia korupcie na policajnom oddelení.

Aj napriek rozdielnym životným hodnotám a prístupom, Avery a Luke majú niečo spoločné. Obaja majú synov v rovnakom veku. A práve oni tento príbeh rozvíjajú ďalej, pätnásť rokov po prvom stretnutí Lukea a Averyho.

film Za borovicovým hájom dráma
Zdroj: wallpaperflare.com

Informácie o filme

Spôsob, akým Luke vo filme vykrádal banky, bol skutočný. Bankový lupič Carl Gugasian takto prepádal banky viac než 30 rokov. Film sa z väčšej časti natáčal v meste Schenectady v New Yorku. Samotný názov filmu pochádza z tohto slova. V jazyku miestneho indiánskeho kmeňa znamená „schenectady“ doslova „za borovicovým hájom„.

Ide o druhú spoluprácu režiséra Dereka Cianfrancea a Ryana Goslinga. Dvojica už predtým spolupracovala na filme Blue Valentine. Zaujímavosťou je aj to, že obsadenie Evy Mendes do úlohy Rominy navrhol sám Ryan Gosling. Aj vďaka tomu v súčasnej dobe tvoria títo herci pár.

Hodnotenia filmu:
CSFD.cz – 73%
IMDB.com – 7,3/10
Rotten Tomatoes – 78%

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Videli ste film Za borovicovým hájom? Čo naň hovoríte? Vaše dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -