TIP na knihu: House of Salt and Sorrows │ Prerozprávanie rozprávky do strašidelného fantasy

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

TIP na knihu: House of Salt and Sorrows

Čo robiť počas dlhých dní, kedy začíname mať pocit, že sme urobili aj nemožné? Kniha je stále skvelý nápad. Počet kníh sa neustále zväčšuje a preto máme z čoho vyberať. Tentokrát sme pre vás pripravili tip na knihu House of Salt and Sorrows. Musíme vás ale vopred upozorniť, že táto kniha je zatiaľ prístupná len v anglickom jazyku. Tým, ktorí nevedia ako využiť čas, to ale môže dopomôcť aj k zdokonaleniu angličtiny.

V knižnom svete sa často stretávame s takzvanými retellings, čiže prerozprávaniami. Klasický príbeh alebo rozprávka je prerozprávaná do niečoho nového. Niečoho, čo by sme si nikdy ani len nepredstavili. Táto kniha je toho presným príkladom. Mnoho z vás určite pozná rozprávku od bratov Grimmovcov s názvom Dvanásť tancujúcich princezien.

tip na knihu House of Salt and Sorrows (dvanásť tancujúcich princezien)
zdroj: bloody-disgusting.com

Kniha House of Salt and Sorrows si zobrala ako námet práve túto rozprávku. Napriek tomu, že to slúži ako inšpirácia, atmosféra je úplne iná než originál. Rozprávky plné princezien sú väčšinou pekné, príjemné a určite nie strašidelné. House of Salt and Sorrows nám prináša fantastický a mysteriózny príbeh plný záhad.

Troška z deja

Hlavnou postavou je Annaleigh, ktorá žije v obrovskom sídle pri mori spolu so svojimi sestrami, otcom a nevlastnou matkou. Kedysi bolo týchto sestier dvanásť. No veľa ľudí si už o tejto rodine začína myslieť, že sú prekliati, pretože štyri z nich záhadne zomreli.

Annaleigh začína mať obavy, že tieto úmrtia neboli žiadne náhody. Celá jej rodina je unavená z večného smútku a oplakávania. To bol dôvod, prečo sa jej sestry rozhodli každú noc chodiť na rôzne bály a užívať si život, pokiaľ môžu.

House of Salt and Sorrows
Zdroj: audiobookstore.com

Ako sa Annaleigh zachová ďalej? S kým alebo čím trávia dlhé noci prežité tancovaním? Tento príbeh vás určite zaujme najmä svojou tajomnosťou a strašidelnosťou. Čo sa skutočne so sestrami deje sa dozvieme až na konci knihy. A vy zaručene knihu z rúk nepustíte až dokiaľ neodhalíte všetky záhady.

Informácie o knihe

Autorkou knihy je Erin A. Craig, ktorá je veľkou fanúšičkou hororov a všetkého strašidelného. Kniha House of Salt and Sorrows je jej debutovou knihou a my musíme uznať, že na prvýkrát jej to vyšlo fenomenálne.

Táto kniha nemá pokračovanie, takže pre ľudí, ktorí neobľubujú čakanie na ďalšie knihy, je toto ideálne. Je to celkom nová kniha, ktorá vyšla v októbri 2019. Oficiálny trailer na túto knihu si môžete pozrieť tu:

Ďalšou zaujímavosťou je, že sa plánuje seriál podľa tejto knihy. Vraví sa, že momentálne hľadajú scenáristu. Čo sa týka hercov, produkcie alebo dátumu vydania, to všetko je zatiaľ neznáme. Medzitým sa môžeme tešiť a dúfať, že čoskoro vyjde aj slovenská verzia.

Hodnotenie knihy:

Goodreads: 3,96/5

Čítali ste už túto knihu? Čo na ňu hovoríte? Máte podobné tipy na knihy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: tor.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -