TIP na knihu: Harry Potter séria │ Fenomén, ktorý je povinnosťou pre každého fanúšika mágie a čarov

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Knižná séria Harry Potter

Rozmýšľate nad tým, čo ďalšie čítať? Knižná séria Harry Potter je tým pravým orieškom. Napriek tomu, že tento príbeh pozná takmer každý, či už z filmov alebo hier, nad ich knižnú verziu nič nesiaha. Séria obsahuje sedem kníh, ktoré boli spracované do ôsmich filmov.

Harry Potter knihy
Zdroj: medium.com

Chronológia kníh

Knihy idú v poradí takto:

  1. Harry Potter a Kameň mudrcov
  2. Harry Potter a Tajomná komnata
  3. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu
  4. Harry Potter a Ohnivá čaša
  5. Harry Potter a Fénixov rád
  6. Harry Potter a Polovičný princ
  7. Harry Potter a Dary smrti

Dejová línia je rozprávaná v tretej osobe a sústredí sa najmä na život chlapca – Harryho Pottera, ktorý má v prvej časti iba jedenásť rokov. Tu sa dozvedáme, že existuje svet čarov a špeciálna čarodejnícka škola menom Rokfort. Harry spolu so svojimi dvoma kamarátmi, Ronom a Hermionou, zažíva radosť, smútok a strach.

Knižná séria Harry Potter nás sprevádza celým životom Harryho Pottera a jeho najväčším nepriateľom Voldemortom. Aj keď sa môže zdať, že príbeh je orientovaný zväčša pre deti, vieme s istotou povedať, že poteší aj starších čitateľov.

Harry Potter a Prekliate dieťa

Ak už máte tieto knihy prečítané, v roku 2016 vyšlo ôsme pokračovanie v divadelnej forme a scenár bol spísaný do knihy. Jej názov je Harry Potter a Prekliate dieťa. Na tejto knihe sa spisovateľka podieľala s Jackom Thornon and Johnom Tiffanym.

A ak máte prečítané všetky knihy v slovenčine, prečo nezačať odznova v pôvodnom jazyku? Ak ovládate angličtinu a chcete sa v nej zlepšiť, je to písané v jednoduchšej angličtine a preto to jednoznačne odporúčame!

Cursed Child
Zdroj: theworks.co.uk

O autorke

Autorkou tejto knihy je svetoznáma britská spisovateľka J. K. Rowling. Zaujímavosťou je, že prvú knihu Rowlingová odoslala do dvanástich vydavateľstiev a všetky ju odmietli. Po roku ju prijalo vydavateľstvo Bloomsbury. Vtedy autorka ani len netušila, že sa jej knihy stanú najpredávanejšími v histórii. Podieľala sa taktiež aj na filmových adaptáciách a to tak, že schvaľovala scenáre.

Čo si o tejto knižnej sérií myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroje: jkrowling.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -