TIP na knihu: Harry Potter séria │ Fenomén, ktorý je povinnosťou pre každého fanúšika mágie a čarov

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Najčítanejšie za 7 dní

Knižná séria Harry Potter

Rozmýšľate nad tým, čo ďalšie čítať? Knižná séria Harry Potter je tým pravým orieškom. Napriek tomu, že tento príbeh pozná takmer každý, či už z filmov alebo hier, nad ich knižnú verziu nič nesiaha. Séria obsahuje sedem kníh, ktoré boli spracované do ôsmich filmov.

Harry Potter knihy
Zdroj: medium.com

Chronológia kníh

Knihy idú v poradí takto:

  1. Harry Potter a Kameň mudrcov
  2. Harry Potter a Tajomná komnata
  3. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu
  4. Harry Potter a Ohnivá čaša
  5. Harry Potter a Fénixov rád
  6. Harry Potter a Polovičný princ
  7. Harry Potter a Dary smrti

Dejová línia je rozprávaná v tretej osobe a sústredí sa najmä na život chlapca – Harryho Pottera, ktorý má v prvej časti iba jedenásť rokov. Tu sa dozvedáme, že existuje svet čarov a špeciálna čarodejnícka škola menom Rokfort. Harry spolu so svojimi dvoma kamarátmi, Ronom a Hermionou, zažíva radosť, smútok a strach.

Knižná séria Harry Potter nás sprevádza celým životom Harryho Pottera a jeho najväčším nepriateľom Voldemortom. Aj keď sa môže zdať, že príbeh je orientovaný zväčša pre deti, vieme s istotou povedať, že poteší aj starších čitateľov.

Harry Potter a Prekliate dieťa

Ak už máte tieto knihy prečítané, v roku 2016 vyšlo ôsme pokračovanie v divadelnej forme a scenár bol spísaný do knihy. Jej názov je Harry Potter a Prekliate dieťa. Na tejto knihe sa spisovateľka podieľala s Jackom Thornon and Johnom Tiffanym.

A ak máte prečítané všetky knihy v slovenčine, prečo nezačať odznova v pôvodnom jazyku? Ak ovládate angličtinu a chcete sa v nej zlepšiť, je to písané v jednoduchšej angličtine a preto to jednoznačne odporúčame!

Cursed Child
Zdroj: theworks.co.uk

O autorke

Autorkou tejto knihy je svetoznáma britská spisovateľka J. K. Rowling. Zaujímavosťou je, že prvú knihu Rowlingová odoslala do dvanástich vydavateľstiev a všetky ju odmietli. Po roku ju prijalo vydavateľstvo Bloomsbury. Vtedy autorka ani len netušila, že sa jej knihy stanú najpredávanejšími v histórii. Podieľala sa taktiež aj na filmových adaptáciách a to tak, že schvaľovala scenáre.

Čo si o tejto knižnej sérií myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroje: jkrowling.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -