TIP na knihu: Neviditeľný život Addie LaRue | Addie zistila, čo je v živote skutočne dôležité

Nenechajte si ujsť

TIP na knihu: Neviditeľný život Addie LaRue

Fantasy nepatrí medzi moje obľúbené žánre, ale kniha Neviditeľný život Addie LaRue ma iba utvrdila v tom, že to teda vôbec nie je o žánri, ale o knihe a štýle písania autora. Nebudete vedieť knihu pustiť z ruky, pretože Addie vám úplne ovládne myseľ a nebudete sa vedieť dočkať, ako sa to skončí.

Je to presne ten tip knihy, ktorú chcete rýchlo dočítať, no zároveň nechcete, aby sa skončila. Úplne mi vyrazila dych. Bol to neskutočný zážitok. Nikdy sa mi pri knihe ešte nestalo, že by som mala toľko rôznych emócií naraz a už vôbec nie, že by som z knihy mala zimomriavky. Je veľmi pútavá a jej dynamický dej a krátke kapitoly ma ešte viac podporovali v čítaní. Addie som si obľúbila od prvej stránky. Ako povedal Neil Gaiman, Addie LaRue je napriek svojej zabudnuteľnosti nádherne nezabudnuteľná postava.

Náhľad do deja

Dej knihy Neviditeľný život Addie LaRue sa začína vo Francúzsku v roku 1714. Adeline LaRue je mladé dievča, ktorej rodičia chcú, aby sa vydala, no ona si takto svoj život nepredstavuje. Chce byť totiž slobodná a nechce, aby ju niekto vlastnil. Tesne pred vlastnou svadbou utečie do lesa, kde sa prihovorí bohom, ktorí odpovedajú po súmraku. Temné božstvo jej navrhne zmluvu – bude slobodná, bude žiť večne a nikomu nebude patriť.

„Addie zistila, že vďaka knihám sa dá prežiť tisíc životov – alebo nájsť silu na jeden veľmi dlhý.“

Addie je veľmi zúfalá, a tak okamžite so zmluvou s Temným súhlasí. Avšak má to jeden háčik. Addie sa stane zabudnuteľnou. Stačí, že ju človek na chvíľu stratí z dohľadu, a okamžite na ňu zabudne. Dohoda znie, že keď ju takýto život unaví, jej dušu si vezme Temný. Addie sa svojej duše za žiadnu cenu nechce vzdať a je ochotná za ňu naozaj bojovať.

Dej sa prelína s prítomnosťou. Je rok 2014 a Addie sa zmierila s týmto životom. Našla v ňom isté výhody a snaží sa ich naplno obrátiť vo svoj prospech. Jedného dňa však v antikvariáte stretne Henryho, a ten si ju pamätá. Po tristo rokoch si ju okrem Temného pamätá aj niekto iný. Addie sa snaží s Henrym zblížiť, aby zistila, prečo je to tak. Čím je Henry výnimočný?

neviditeľný život Addie LaRue
Zdroj: Ivana Fábryová

Celkový dojem

V knihe bolo zo všetkého niečo. Nič mi tam nechýbalo. Opisy vôbec neboli nudné, ale veľmi zaujímavé. Mám rada, keď si viem prostredie a postavy lepšie vizualizovať, a autorka Victoria Schwab to zvládla výborne.

Neskutočne ma dojalo veľmi krásne ukončenie príbehu. Celkovo knihe nemám čo vytknúť a určite som ju nečítala naposledy. Aj keď nie ste veľkými fanúšikmi fantasy, po tejto knihe sa naozaj oplatí siahnuť, určite to neoľutujete! A ak milujete fantasy, tak dúfam, že vás rovnako očarí ako mňa. Stojí za to mať ju vo svojej knižnici.

neviditeľný život Addie LaRue
Zdroj: ew.com

Informácie o knihe Neviditeľný život Addie LaRue

Táto kniha (pôvodne The Invisible Life of Addie LaRue) u nás vyšla v roku 2021 vo vydavateľstve Slovart v pevnej väzbe s prebalom a má 456 strán. Autorka Victoria Schwab je známa ďalšími fantasy dielami, ako napríklad Mesto duchov a Tunel z kostí. Mnohé z jej kníh ešte nepreložili do slovenčiny, ale môžete si ich prečítať napríklad v češtine a samozrejme v angličtine.

Fanúšikovia Addie sa určite majú na čo tešiť, pretože tento nezabudnuteľný príbeh bude jeho priaznivcom predstavený aj vo filmovej adaptácii. Augustine Frizzell (Never Goin’ Back, The Last Letter From Your Lover) bude tento film režírovať a autorka bude jeho producentkou. Verím, že sa určite máme na čo tešiť aj vo filmovej podobe!

Hodnotenie knihy:
Goodreads – 4,25/5

Oslovila vás kniha Neviditeľný život Addie LaRue? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -