TIP na knihu: Pokánie │ Napínavý príbeh o láske, vojne a detskej fantázii

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Tip na knihu: Pokánie

Čo všetko dokáže vymyslieť dieťa, ktoré má hravú fantáziu? Ako ovplyvní druhá svetová vojna ľúbostný vzťah dvoch ľudí? To všetko sa môžeme dozvedieť v knihe od Iana McEwana. Práve preto sme pre vás vybrali tip na knihu s názvom Pokánie.

Detstvo je obdobie, na ktoré každý rád spomína. Časy, kedy sme nemali žiadnu zodpovednosť a nerozmýšaľali sme nad skutkami, ktoré robíme. Práve toto obdobie nás formuje na dospelých ľudí, zisťujeme aké názory a postoje máme. Presne tento faktor je veľmi dôležitý v príbehu tejto knihy.

Troška z deja

Dej knihy sa krúti okolo mladého dievčaťa Briony. Jej snom je stať sa úspešnou spisovateľkou. Práve toto naznačuje, že je to dieťa, ktoré má obrovskú fantáziu a rada si vymýšľa mnoho príbehov. Často sa stretneme s jednou udalosťou, ktorá je v knihe opísaná viackrát, ale stále z pohľadu inej osoby, čo je veľmi zaujímavým aspektom tohto príbehu.

Briony sa zahrá s životmi jej sestry Cecilie a priateľa Robbieho. A ako to celé dopadne? Súčasťou príbehu je druhá svetová vojna, ktorá tam práve prebieha. To zamilovanej dvojici nezjednoduší ich situáciu. Práve naopak.

Pokánie
Zdroj: evuebyscout.com

Už samotný názov naznačuje, že pôjde o isté pokánie. Kniha je zároveň realistická a psychologická, a keď dôjdeme na záver, nevieme, čo sa vlastne stalo, a ako to celé dopadlo až do samotného rozuzlenia.

Informácie o knihe

Autorom knihy je britský spisovateľ Ian McEwan, ktorý je známy viacerými psychologickými, hororovými a často perverznými tvorbami. Kniha Pokánie bola zaradená do sto najlepších kníh, ktoré boli napísané. Zaujímavosťou je, že táto kniha bola, tak ako viaceré úspešné knihy, sfilmovaná.

Pokánie
Zdroj: sk.pinterest.com

Hlavné postavy boli stvárnené známymi hercami, ako je napríklad James McAvoy, Keira Knightley a Saoirse Ronan. Film bol taktiež veľmi úspešný a získal viacero ocenení.

Hodnotenie knihy:

Goodreads: 3,9/5

Čítali ste už túto knihu? Čo na ňu hovoríte? Máte podobné tipy na knihy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -