TIP na knihu: séria Odyseus │ Známy príbeh prerozprávaný tak, ako ste ho doteraz ešte nepočuli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na knihu: knižná séria Odyseus

Máte radi dejiny a historické knihy, obzvlášť tie, ktoré sa týkajú antického Grécka a Ríma? Tak potom by táto knižná séria Odyseus mala byť súčasťou vašej zbierky. Príbeh Odysea, tvorcu Trójskeho koňa a veľkého cestovateľa, pozná snáď každý, no táto séria ako jedna z mála opisuje jeho celý životný príbeh, od prvých momentov po narodení až k tým posledným.

Náhľad do deja

1. kniha – Odyseus: Prísaha
Prvá z dvoch kníh tejto série sa volá Odyseus: Prísaha. Kniha sa zameriava na Odyseovo detstvo. Na to, ako sa pomaly učil loviť a ako sa učil byť budúcim kráľom, keď so svojím otcom chodil po susedných kráľovstvách. V tejto knihe sa však opisuje aj známa Trójska vojna, v ktorej bojoval Odyseus ako jeden z mnohých kráľov a kniha sa končí porážkou Trójanov a vypálením mesta.

knihy Odyseus
Zdroj: femme.sk

2. kniha – Odyseus: Návrat
Druhá kniha s názvom Odyseus: Návrat sa zas zameriava na druhú polovicu jeho života, a tú tvorí hlavne problematický návrat hlavného hrdinu domov. Cestou z Tróje mu bohovia neprajú, a preto musí čeliť mnohým hrozbám, ktoré ho veľakrát stoja životy mužov z jeho posádky. Pred tým, ako sa vráti domov, si musí prejsť peklom, to však bohužiaľ nekončí jeho návratom domov. Práve naopak.

Valerio Massimo Manfredi

Valerio Massimo Manfredi je taliansky historik, spisovateľ, esejista, archeológ a novinár. Okrem knižnej série Odyseus napísal mnoho ďalších sérií, z nich do do Slovenčiny boli preložené napríklad trilógia Alexander Veľký a knihy Ríša Drakov, Chiméra alebo Posledná légia. Pred písaním kníh a esejí však dlhšiu dobu pôsobil ako archeológ so zameraním na Antické dejiny.

Valerio Massimo Manfredi
Zdroj: alchetron.com

Ak ste milovníkom dejín, alebo len máte radi životopisné diela, odporúčam prečítať túto krátku sériu. Nájdete v nej mnoho, od bojových po milostné scény, od dlhých mystických dialógov po vnútorné emotívne monológy. Odyseus sa nám v týchto dielach prihovára v prvej osobe, a teda máte pocit, že všetky jeho problémy ale i radosti prežívate spolu s ním.

Ak Odyseov príbeh nepoznáte, to vôbec nevadí. O to viac si budete užívať všetky jeho dobrodružstvá. Ak ste však znalcom gréckej mytológie, knihy odporúčam prečítať aj napriek tomu, pretože vám to ukáže nový pohľad nielen na Odyseov príbeh, ale aj na príbehy ďalších hrdinov, ktorí sa v jeho živote objavili. Každá kniha má zhruba 300 strán, čo nie je vôbec veľa a pri pútavom príbehu si ani nevšimnete, ako rýchlo ste knihy prečítali.

Poznáte Odyseov príbeh? Oslovila vás táto knižná séria? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: en.wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -