TIP na knihu: Stratené dievča │ Psychologický triler o skrachovanom manželstve

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Tip na knihu: Stratené dievča

Patríte medzi ľudí, ktorým v živote chýba napätie? Obľubujete žánre, akým je napríklad psychologický triler? Ak ste na tieto otázky odpovedali áno, tak je pre vás kniha Stratené dievča ako stvorená!

Po tom, čo prečítate zopár strán, má na vás táto kniha vplyv priam ako droga. Nepustíte ju z rúk až do poslednej kapitoly. Dej vás dokáže zmiasť, znervózniť a hlavne neskutočne prekvapiť. Kniha sa stala natoľko populárnou, že v roku 2014 došlo aj k jej sfilmovaniu. To bol dôvod na vytvorenie novej obálky pre túto knihu.

stratené dievča
Zdroj: sk.pinterest.com

Troška z deja

Prvá časť knihy sa viaže na manželský pár. Uhol pohľadu skáče medzi Nickom a Amy. Obaja sa v manželstve cítia inak, no obaja zjavne nie sú spokojní. Pri ich vzájomných opisoch len dúfame, že sa niečo také nedeje v reálnom vzťahu. Avšak jedného dňa sa Amy stratí a tým záhada začína.

Čo sa týka hlbšieho deja, odporúčame vám za každých okolností vyhnúť sa hocijakým spoilerom. Knihu si užijete len tak, že nebudete ničím ovplyvnení a začnete sa postupne dostávať k jadru celého problému. Ak sa vám kniha bude páčiť, odporúčame aj jej filmovú adaptáciu!

Informácie o knihe

Kniha Stratené dievča vyšla v roku 2013 a okamžite sa stala bestsellerom. Predaných bolo viac ako dva milióny výtlačkov, čo značí o popularite tohto príbehu. Nemá žiadne pokračovania. Všetko dôležité sa odohráva v jednej knihe na približne 400 stránkach. Pre ľudí, ktorí neobľubujú pokračovania, a ktorí majú chuť na jednoduché čítanie, je toto tá správna voľba.

 

 

Gillian Flynn
Zdroj: bbc.com

Autorkou knihy je svetoznáma americká spisovateľka Gyllian Flynn. Napísala tri romány: Ostré predmety, Stratené dievča a Temné miesta. Všetky tri boli spracované buď do seriálu alebo do filmu. Taktiež napísala scenár k filmovej verzii Stratené dievča.

Štýl písania a jej schopnosť vytvoriť napätie sú kritikmi často hodnotené veľmi pozitívne. Gyllian povedala, že inšpiráciu pre toto dielo dostala z prípadu nezvestnej ženy z Kalifornie menom Laci Peterson.

Hodnotenie knihy:

Goodreads: 4,07/5

Čítali ste už túto knihu? Čo na ňu hovoríte? Máte podobné tipy na knihy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -