TIP na komiks: Ultramega | Krvavá pocta Ultramanovi, klasickému japonskému superhrdinovi

Nenechajte si ujsť

TIP na komiks: Ultramega

Chcete tip na temný komiks plný krvi a bojov? Štúdio Image Comics nedávno vypustilo do sveta prvé číslo svojho nového výtvoru. Jedná sa o komiks Ultramega. Ten si berie campový nádych a zábavné boje príšer z príbehov o Ultramanovi, no podáva ich v značne temnej, brutálnej podobe. Atmosféra tejto série vraj pripomenie temné vízie H. P. Lovecrafta. Ultramega vzdáva poctu japonskej franšíze Ultraman, aj čo sa týka štýlu, charakterov a čiastočne aj príbehu. No toto všetko posúva na ďalší, oveľa krvavejší level.

Preč sú prízemné, campové a teda často aj vtipné boje medzi príšerami pôvodných príbehov s Ultramanom. Svet obsadili gigantické monštrá, ktoré majú byť inšpirované tými Lovecraftovými. Premôcť ich teda nebude ani náhodou jednoduché. Image Comics tiež pridali viac hororových elementov a tiež kozmický vírus, ktorý ľudí premení na desivé príšery. Tým ide len o jediné – o deštrukciu všetkého okolo seba.

Zastaviť ich môže len trojica ľudí, ktorých spája výnimočná schopnosť, takzvaná Ultramega. Kedysi dávno im totiž neznáma nadpozemská entita vložila do tela kryštálové oko a obdarila ich tak nevšednou silou. Dej je silne inšpirovaný príbehmi o Ultramanovi, no tentokrát nepoznáme dôvod, prečo si entita, tento dobrodinec z vesmíru, vybrala práve týchto troch.

komiks Ultramega
Zdroj: screenrant.com

Ponuré farby a kozmické monštrá

Farby, ktoré autori James Harren a Dave Steward vo svojom dielku použili, môžeme najlepšie opísať ako nevýrazné. Každá scéna je zahmlene zelená, alebo hnedá, a všetky postavy vyzerajú skleslo a bez života. Žiaden náznak odľahčenia nehľadajte. V porovnaní so svetlými farbami komiksov a máng o Ultramanovi, je komiks Ultramega výrazne temnejší, menej páčivý.

Ultramega je teda sila, ktorou disponujú tri hlavné postavy a ktorá sa prejaví vždy vo chvíli, keď sa priblížia ku niekomu infikovanému. No keďže vírus už prenikol naozaj všade a nie je možné sa mu vyhnúť, naši bojovníci sú často sami zničení a unavení neustálymi súbojmi. To je ďalší rozdiel oproti Ultramanovi. Ten s únavou nemal problém ani vtedy, keď musel bojovať v každom čísle. Tvorcovia pristupujú s invenciou aj ku svojim monštrám. Tie nie sú len objemnými hmyzo-jaštermi. Sú to príšery, ktoré sú desivé výzorom a brutálne povahou.

Toto prvé číslo predstavuje pomerne drastický odklon od franšízy, ktorá poslúžila ako inšpirácia. Ak ste o Ultramanovi ešte nepočuli, pozrite si napríklad pôvodný japonský seriál, ktorý je dostupný aj na YouTube. Či už vás zaujme, alebo nie, Ultramega je, zdá sa, celkom iná káva, silnejšia. Niekto po nej možno aj nezaspí.

Zaujal vás nový komiks Ultramega? Viete o podobne temnom komikse? Napíšte nám svoje tipy do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -