TIP na seriál: Ako som spoznal vašu mamu | Ten najlepší sitkom na odreagovanie!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Ako som spoznal vašu mamu

Priatelia, Krok za krokom, Dva a pol chlapa, Teória veľkého tresku a mnoho ďalších. To všetko sú americké sitkomy, ktoré sú veľmi obľúbené medzi divákmi po celom svete. Jedným z nich je aj známy seriál Ako som spoznal vašu mamu. Práve tento je zo všetkých sitkomov mojim najobľúbenejším.

HIMYM
Zdroj: hollywoodreporter.com

Nahliadnutie do deja

Ako som spoznal vašu mamu je seriál o piatich priateľoch, ktorí spolu žijú v New Yorku. Hlavnými postavami sú Lily a Marshall, zaľúbený pár premýšľajúci nad svadbou. Ďalej Robin, ktorá sa presťahovala z Kanady, aby mohla robiť reportérku a splniť si tak svoj americký sen. Barney, preslávený sukničkár a autor knihy, podľa ktorej aj ten najväčší úbožiak zbalí dievča v bare. A v neposlednom rade Ted, ktorý celý príbeh rozpráva.

himym
Zdroj: thoughtcatalog.com

Celý seriál je spravený ako rozprávanie asi päťdesiatročného Teda jeho dvom deťom o tom, ako spoznal ich mamu. No jeho rozprávanie je podrobné a spomína každú vec, ktorý spolu ako partia zažili. Odpoveď na otázku: Ako Ted vlastne spoznal mamu svojich detí?, sa dozvedáme až po desiatkach epizód o bláznivých zážitkoch celej partie.

Ted nám odkrýva jeho strasti po tom, ako sa jeho dvaja najlepší kamaráti, Lily a Marshall, zasnúbili. Uvedomil si, že už ani on nemá najviac času na to, aby si našiel budúcu ženu. Vtedy dáva na Barneyho, profesionálneho baliča a hráča medzi ženami. Barneyho spôsoby sú ale úplne odlišné, než tie Tedove, čo mu len viac a viac skomplikuje situáciu.

Ted and Robin
Zdroj: screenertv.com

Čo všetko nám seriál ponúka?

Seriál je plný vtipných scén, nezabudnuteľných hášok a zápletiek. Je to veľmi dobrá oddychovka na obednú prestávku, no dá sa pozerať aj vkuse celé poobedie. Vtipy v ňom nie sú nútené ani trápne, ako sa občas v sitkomoch stane. Naopak vedia byť originálne a nečakané. Seriál obsahuje aj špeciálne výroky, ktoré sa uchytili medzi divákmi.

Nothing suits me like a Suit
Seriál je plný aj originálnych pesničiek, ktoré vám budú hrať v hlave ešte dlho po zhliadnutí, Zdroj: mashable.com

Ako som spoznal vašu mamu9 sérií. Každá má od 20 do 25 epizód, ktoré trvajú približne dvadsať minút. Chodieva aj v televízii na slovenských aj českých kanáloch a jeho dabing nie je vôbec zlý, no podľa mňa je aj tak v originálnom znení lepší. Niektoré anglické vtipy sa nedajú preložiť tak, aby niesli rovnakú pointu. Hlavne tie, ktoré sa hrajú so znením slov.

Hodnotenia seriálu: 

CSFD.cz – 84%
IMDb.com – 8,3/10
Rotten tomatoes – 83%

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -