Halloweensky Špeciál 2018 #5 – TIP na seriál: American Horror Story: Apocalypse

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vitajte pri našom piatom tohtoročnom Halloweenskom špeciáli. Sme veľmi radi, že tak ako vlani, aj tento rok vás budeme môcť pripraviť na Halloween aspoň s pár článkami, ktoré veríme, že si vychutnáte, či už tento sviatok oslavujete alebo nie. Ako predposledný Halloweensky špeciál pre tento rok sme si pre vás pripravili tip na aktuálnu sériu hororového seriálu American Horror Story – Apocalypse!

TIP na seriál: American Horror Story: Apocalypse

Všetko to začalo vo vražednom Murder House. Neskôr sme sa dostali do bláznivého Asylumu a navštívili sme aj čarodejnícky Coven. Naša cesta pokračovala cez bizarný Freak Show a tajomný Hotel. Nevyhli sme sa ani drsnému Roanoke a politickému Cultu. A teraz sme tu – Pri Apocalypse. Určite sa zhodneme na tom, že kvalita seriálu American Horror Story priamo úmerne klesala s pribúdajúcimi sériami. Predsa len, seriál má za sebou už pomerne dlhú históriu, pričom sa práve vysiela už v poradí ôsma séria. Ľudia si AHS zamilovali práve kvôli jeho strašidelnému podtónu, pretože hororových seriálov je vo svete veľmi málo. Problémom však je, že posledné série naozaj nestáli za veľa. Aj ako veľký fanúšik seriálu som jednoducho nedokázal dopozerať posledné dve série do konca. Zmení to Apocalypse?

Cody Fern ako Michael Langdon
Cody Fern ako Michael Langdon, Zdroj: hdqwalls.com

Prepojenie medzi viacerými sériami

Už pár sérií dozadu sme sa dozvedeli, že práve tá ôsma má byť niečim špeciálna. Samotný otec seriálu, Ryan Murphy potvrdil, že pôjde o vôbec prvý crossover (spojenie) medzi viacerými sériami seriálu. Presnejšie nám bolo povedané, že sa dočkáme prepojenia prvej a tretej série, teda Murder House a Coven. To by samozrejme znamenalo, že opäť uvidíme milované postavy ako Tate (Evan Peters), Violet (Taissa Farmiga), Constance (Jessica Lange), Cordelia (Sarah Paulson) alebo Madison (Emma Roberts).

Nuž, naozaj sa tak stalo. American Horror Story: Apocalypse naozaj prepája hneď niekoľko sérií, pričom vám tie ďalšie ani nechceme prezradiť, aby sme vás neobrali o zážitok. A práve kvôli nostalgickému návratu do Covenu alebo Murder House ide už teraz o najlepšiu sériu v histórii AHS.

Sarah Paulson si strihla hneď niekoľko postáv
Sarah Paulson si strihla hneď niekoľko postáv, Zdroj: acetvmovies.club

Prvých pár epizód sa naozaj venuje téme apokalypsy, pričom išlo o niečo nové a zaujímavé. Všetko sa však zmenilo s príchodom postavy Michaela Langdona (Cody Fern), ktorého meno hovorí za všetko. V tú chvíľu sa téma série obrátila o 360 stupňov a vy dostane pocit, že opäť pozeráte Coven. Na tom však nie je nič zlé, tretia séria predsa bola jednou z tých najlepších. Ako som už spomenul vyššie, naozaj sa vrátili všetky naše obľúbené postavy z predošlých sérií.

Za zmienku stojí hlavne návrat herečky Jessicy Lange, ktorú sme naposledy videli v nepodarenom Freak Show. Určite treba spomenúť aj zaujímavý fakt, že hneď niekoľko hercov si v Apocalypse strihlo viac postáv. Napríklad taká Sarah Paulson, ktorá v tejto sérii stvárnila už Wilheminu Venable (Apocalypse), Cordeliu Goode (Coven) a Billie Dean Howard (Murder House).

Naše obľúbené čarodejnice sú späť!
Naše obľúbené čarodejnice sú späť!, Zdroj: zerchoo.com

Dajte ôsmej sérii šancu!

Okrem toho, že Apocalypse zatiaľ vnímam ako najlepšiu sériu, tak sme si v nej mohli užiť aj vôbec najlepšiu epizódu z celého seriálu. Teda aspoň podľa mňa. Spolu nás čaká 10 častí, pričom 7 z nich sme už videli a ďalšia vychádza už tento štvrtok. Stále tak ešte máte chvíľu času na to, aby ste všetko dobehli.

Pokiaľ ste vo svete AHS nováčikom, neradil by som vám začať touto sériou. Pred pozretím Apocalypse treba určite vidieť Coven a pomohol by vám aj Murder House. Pokiaľ ste ale preskočili iba posledných pár sérií, určite sa nimi nenechajte odradiť. Seriál totižto chytil druhý dych a dúfam, že sa v rovnakom smere vydajú aj ďalšie série. Bolo totižto potvrdené, že určite uvidíme deviatu a desiatu sériu!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -