TIP na seriál: American Vandal | Ako profesori skončili s penismi na autách?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: American Vandal

American vandal nie je ani z ďaleka jedným z tých radových seriálov o strednej škole, namyslených dievčatách, športovcoch, nerdoch a tak ďalej. Jedná sa o fiktívne dokumentovanie kriminálneho činu, ktorý sa odohral na strednej škole – nasprejovanie 27 mužských pohlavných orgánov na autá profesorov.

zdroj: youtube.com

Celá škola podozrieva Dylana Maxwella (Jimmy Tattro), ktorý sa obdobnými žartami preslávil po celej škole. No Dylan nesúhlasí s obvineniami smerovanými na jeho osobu a stále tvrdí, že je nevinný. Nikto mu však neverí a vec preveruje školská komisia a aj polícia. Jeden žiak, Peter Maldonado (Tyler Alvarez), sa ale odhodlá preskúmať tento čin podrobnejšie a celú svoju aktivitu dokumentuje. Prvé stopy sú malé a nestačia na očistenie Dylana. Postupne sa však Peter dozvedá nové a nové veci a získava nové dôkazy, niektoré proti obvineniam, niektoré proti Dylanovi.

Počas vyšetrovania sledujeme aj Peterov život, ktorý sa značne skomplikoval od kedy sa rozhodol nájsť pravdu. Učitelia, ktorí veria v Dylanovu vinu, sa naňho začnú dívať inými očami. Vzťahy na celej škole sa vyvíjajú a väčšina postáv prechádza prerodením – menia svoje názory na základe Peterovych objavov. Padajú nové obvinenia a vytvára sa aj Dylanov fanklub. Do posledného diela nás tvorcovia nechávajú v napätí a nevieme, kto čin vlastne spáchal. Nie je ani isté, že Dylan hovorí pravdu. Každou epizódou sa divákov pohľad mení a podozrieva niekoho iného.

zdroj: popsugar.com

Tajomstvá, ktoré sa skrývajú za vtipom

Seriál je jedinečný hlavne svojou dokumentárnou formou a zaujme aj tým, že okrem hlavnej dejovej línie divák odhaľuje aj životy ostatných žiakov na škole a ich tajomstvá. Kvôli zmenám v charakteroch postáv sa aj naše názory na nich neustále menia a po pár dieloch nevieme, komu veriť.

zdroj: netflix.com

Seriál má zatiaľ len jednu sériu, ktorá sa skladá z osem cca polhodinových dielov. Je dostupný na Netflixe a dá sa pozrieť za jedno poobedie. Okrem absurdností a vtipných situácií sa v ňom vyskytujú aj veľmi zaujímavé myšlienky, ktoré sa uhniezdia v divákovej hlave a donútia ho prehodnocovať svoje vnímanie okolia a zmýšľanie o ostatných ľuďoch. Odhaľuje, že v skutočnosti nepoznáme nikoho tak, ako by sme chceli. Hlavne v poslednej epizóde odznela jedna z nich, ktorá sa ma dotkla a nechala ma dlho do noci hore dívať sa do stropu a premýšľať. Napriek tomu, že hlavná téma: „vyšetrovanie nasprejovaných penisov na aute“ znie akosi pochybne, American Vandal je oveľa serióznejší. Odhaľuje korupciu, ktorá sa vyskytuje aj na stredných školách a všetci ju prehliadajú. Stojí za to, aby naňho klikli hlavne diváci hľadajúci niečo nové na pozeranie.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 82%
IMDb.com – 8,2/10
Rotten Tomatoes – 97%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -