TIP na seriál: Archer | Kreslený James Bond či skôr blbec v obleku?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Archer

Kto by nepoznal Jamesa Bonda? Agent 007 s povolením zabíjať, lámač ženských sŕdc, najlepší tajný agent na svete. Teraz si ho predstavte v kreslenej podobe a s úplne inou osobnosťou. Tá by skôr pripomínala Bendera z Futuramy alebo BoJacka Horsemana. A máte skvelý animovaný seriál Archer! Adult Swim, ktorý nám priniesol úžasný seriál Rick a Morty, má na svedomí aj tento kúsok o službe ISIS a tajných agentoch. A určite stojí za zhliadnutie!

archer
Zdroj: polygon.com

Náhľad do deja

Sterling Archer je atraktívny agent tajnej služby ISIS, ktorá bojuje proti zločincom zvonka aj zvnútra. Archer by tak mal v každej epizóde zachraňovať svet, no nie? Nie tak celkom. Archer nie je typický agent. Namiesto toho, aby z neho bol nový James Bond, Archer zo svojej profesie ťaží hlavne peniaze.

Utráca na ženy, alkohol, oblečenie, … Povedali by ste si, že predsa niekoho takého hneď vyhodia z práce. No to by nemohla byť šéfkou ISIS jeho mama, ktorá prehliada jeho správanie.

archer postavy
Zdroj: eskipaper.com

V seriáli je veľa ďalších jedinečných postáv, ktoré spoznávame. Napríklad Archerova ex priateľka Lana Kane, ktorá ho nenávidí, jej terajší partner Cyril Figgins a ďalší. Každý má jedinečnú osobnosť a stavia sa k Archerovi, hlavnej postave, svojským spôsobom. Každú epizódu riešia nové prípady a problémy, no na ich pozadí sa odvíja jeden dlhý celistvý príbeh plný lásky, bolesti, samoty a priateľstva.

Informácie o seriáli

Prvá séria Archera vyšla v roku 2009. Budúci rok by sme sa mali dočkať už 11. série tohto úspešného komického seriálu. Každá séria má od 8 do 13 epizód – podľa toho, na čo je zameraná. Epizódy majú klasicky, ako pri väčšine animovaných seriálov, okolo dvadsať minút.

Seriál ponúka pobavenie, záhady, emócie… Vykresľuje „superhrdinu“ z úplne iného pohľadu, než sme z Marveloviek a filmov od DC zvyknutí. Určite vám odporúčame dať tomuto seriálu šancu, hlavne ak ste fanúšikmi animovaných seriálov a komédii. Myslíme si však, že si v seriáli nájde každý to svoje.


Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 8,6/10
Rotten Tomatoes – 91%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -