TIP na seriál: Avatar: The Last Airbender | Dobrodružná cesta chlapca za ovládnutím 4 elementov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na seriál: Avatar: The Last Airbender

Myslíte si, že už ste príliš starí na kreslené seriály? Nuž, nie vo všetkých prípadoch to musí byť pravda. Takýmto príkladom je aj seriál Avatar: The Last Airbender. Aj keď je kreslený a dej seriálu je robený tak, aby sa páčil deťom, určite sa bude páčiť aj starším a veľakrát sa zabavia na veciach, ktorým deti ešte nerozumejú. Ak sa o seriáli chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.

Seriál je americký a vychádzal v rokoch 2005 – 2008. Rozdelený je do troch sérií, pričom prvé dve série majú 20 epizód a posledná séria ma 21 epizód. Každá časť trvá zhruba 23 až 48 minút. Na režisérskej stoličke sedeli rôzni tvorcovia, no za zmienku určite stojí režisér Dave Filoni, ktorý zrežíroval niekoľko epizód a tiež stojí za úspešnými seriálmi zo sveta Star Wars. Český názov seriálu je Avatar: Legenda o Aangovi.

avatar the last airbender posledný vládca vetra
Zdroj: weheartit.com

Náhľad do deja

Seriál sa odohráva vo svete, v ktorom žijú zaujímavé a divné zvieratá a žijú tu aj 4 národy, ktoré sú pomenované podľa 4 živlov (niektorí ľudia ich dokonca vedia ovládať). Sú to Kráľovstvo zeme, Národ ohňa, Vzdušní nomádi a Vodné kmene. Nad nimi všetkými je však Avatar, ktorý ovláda všetky 4 živly a po smrti sa reinkarnuje do nového človeka. Národy žili po dlhú dobu v mieri.

Mier však trval len do chvíle, kým sa nerozhodol Národ ohňa začať plieniť a podmaňovať si ostatné národy. Avatar mu v tom mal zabrániť, no zmizol. Po 100 rokoch dve deti, Katara a Sokka, našli v ľade zamrznutú najnovšiu reinkarnáciu avatara menom Aang, ktorý bol však ešte len chlapec. Preto sa mu rozhodnú pomôcť a vydajú sa na ťažkú cestu, počas ktorej musí Aang ovládnuť 4 živly, stať sa plnohodnotným Avatarom a poraziť Národ ohňa.

avatar the last airbender posledný vládca vetra
Zdroj: screenrant.com

The Legend of Korra

The Legend of Korra je sesterský seriál už spomínaného seriálu. The Legend of Korra sa odohráva v rovnakom svete, avšak zhruba o 70 rokov neskôr, ako sú udalosti seriálu Avatar: The Last Airbender. Tento príbeh je o novej avatarke Korre, ktorá prišla po Aangovi, a o jej dobrodružstvách, ktoré zažíva s priateľmi v už o niečo modernejšom svete, než v akom žil Aang.

Korra sa však od Aanga veľmi líši, pretože narozdiel od neho, ktorý sa učil používať živly počas celého seriálu, Korra vie používať všetky do konca prvej série. Korra je taktiež staršia ako Aang, preto sa The Last Airbender berie vždy skôr ako seriál pre mladších, zatiaľ čo The Legend of Korra sa má priblížiť viac tínedžerom. V oboch prípadoch však ide o kreslené americké seriály.

the legend of korra
The Legend of Korra; Zdroj: art.alphacoders.com

Avatar: The Last Airbender je určite seriál pre vás, ak nehľadáte na pozeranie nič komplikované. Milé animované postavičky si hneď zamilujete a po čase sa do nich vžijete. Seriál má v sebe niečo z každého žánru, pretože v jednotlivých epizódch nájdete aj smutné, aj veselé, ba niekedy (pre deti) aj desivé scény. Seriál určite stojí za pozretie, o čom svedčí aj jeho hodnotenie.

Hodnotenie seriálu:

CSFD.cz – 87%
IMDb.com – 9,2/10
Rotten Tomatoes – 100%

Videli ste už niekedy tento seriál? Alebo o ňom počujete prvýkrát? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -