TIP na seriál: Beastars | Anime od Netflixu, ktoré sa zameriava na zvieratá. Dokážu mäsožravce a bylinožravce žiť v harmónii?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

TIP na seriál: Beastars

Ďalšie anime, ktoré má pod palcom Netflix. Seriál Beastars je pomerne nový, no jeho príbeh je na svete už dlhšie. Toto anime je seriálové spracovanie rovnomennej mangy (japonský komiks) od autora menom Paru Itagaki. Zameriava sa na život mäsožravých a bylinožravých zvierat, ktoré žijú spoločne v harmónii a nasledujú mnoho pravidiel o spolunažívaní.

Náhľad do deja

Príbeh sa odohráva na pôde strednej školy, do ktorej zvieratá chodia (v seriáli majú zvieratá ľudské vlastnosti). Mäsožravce a bylinožravce žijú spoločne v harmónii. Mäsožravé zvieratá sa však musia prispôsobiť diéte zloženej z náhrad mäsovej stravy. Musia tak vyžiť z tofu a sójových párkov, zatiaľ čo sa všade okolo nich pohybujú malé bylinožravce, na ktorých by si určite radšej pochutili. To majú však samozrejme prísne zakázané.

seriál beastars - legoshi a hal
Zdroj: reddit.com

Prvá obeť na seba však nedá dlho čakať. Začne sa vyšetrovanie vraždy a konzumácie študenta iným študentom. Hlavnou postavou je vlk Legoshi – jeden z mäsožravcov. Povahou však vlka ani predátora nepripomína. Je veľmi tichý, introvertný, trpí úzkosťami a nevie sa správať v spoločnosti. Popri štúdiu navštevuje divadelný krúžok, v ktorom pôsobí ako osvetľovač.

Zakázaná láska

V jeden deň sa herci rozhodli nacvičovať aj v hodinách, v ktorých to mali zakázané. Poprosili Legoshiho, aby strážil dvere. V tomto období sa však na internát vracala aj malá zajačica Hal. Legoshiho premôžu pudy a napadne ju. Je pripravený ju zožrať a vo svojom vnútri zvádza morálny boj. Vyruší ho jeho spolužiak a vlk svoju korisť pustí na slobodu. O tomto incidente sa však žiadne správy nešíria, Hal si to nechala pre seba.

hal a legoshi
Zdroj: heraldjournalism.com

Najväčší problém nastane, keď sa Legoshi do bezbrannej Hal zaľúbi. Časť neho ju chce zožrať a druhá ochrániť a milovať. Môže však vlk milovať malého zajaca? A aby toho nebolo dosť, Hal mu lásku neopätuje, pretože miluje hviezdu školy, hlavného herca – majestátneho jeleňa Rouisa. Legoshi sa však nenechá odradiť a snaží sa poprieť všetky prírodné zákony, len aby mohol byť so svojou vyvolenou.

Informácie o seriáli

Toto anime vzniklo v roku 2019. Prvá séria má 12 dvadsať-minútových epizód. Seriál nájdete na Netflixe. Ponúka zaujímavý pohľad na život zvierat v symbióze a zároveň perfektne funguje ako metafora pre život ľudí. Taktiež obsahuje príbeh o zakázanej láske, ktorý divákom roztopí srdcia. Ak aj nie ste fanúšikmi anime, odporúčam vám si ho pozrieť. Snáď sa dočkáme aj druhej série!

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 8/10
Rotten Tomatoes – 90%

Oslovil vás seriál Beastars? Máte radi anime? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -