TIP na seriál: Black Mirror | Rôzne zaujímavé príbehy o budúcnosti

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Black Mirror

Ako bude vyzerať naša budúcnosť? Sú rôzne scenáre. Môže byť plná robotov, lietajúcich áut, automatov. Môže byť simuláciou. Alebo môže prísť Tretia svetová vojna, apokalypsa alebo iná katastrofa, ktorá väčšinu sveta zničí. Samozrejme, väčšina z nás dúfa v niektorý z prvých dvoch scenárov, no nie? Budúcnosť, či už blízka alebo ďaleká, je nevyspytateľná. Ale jeden seriál sa podujal ukázať nám veľa scenárov o budúcnosti, ktoré nám ani vo sne nenapadli. A tým seriálom je Black Mirror.

Black Mirror
Zdroj: cinemaview.sk

Určite ste už o Black Mirror počuli. Minimálne, keď vyšiel film Black Mirror: Bandersnatch. Pri tomto filme/dlhom dieli seriálu ste si mohli sami riadiť, ako sa bude príbeh vyvíjať.

Náhľad do deja

Tento seriál nám odhaľuje snáď všetky možné predstavy o budúcnosti. Viaže sa na technológie a na to, kam až môžu ľudstvo dostať. K lepšiemu, no aj k horšiemu.

Príbehy sú rôzne. Objavia sa aj vtipné a ľahké epizódy, no väčšina je plná temných momentov a hrubej satiry. Práve takéto diely vám zanechajú chrobáka v hlave a zimomriavky po celom tele. Niektoré scenáre sa nedajú vyhnať z hlavy ani niekoľko dní po zhliadnutí. Hneď prvý diel vás ovalí silnými scénami, pri ktorých tvorcovia určite neboli zdržanliví.

nová epizóda black mirror
Bandersnatch, Zdroj: gq.com

Informácie o seriáli

Black Mirror si vďaka svojej kreativite, originalite a temnote získal už veľa fanúšikov. No určite sa vám ako novým divákom zapáči. Zatiaľ vyšlo päť sérii, jedna tento rok. Okrem toho už spomínaný interaktívny film Bandersnatch z minulého roku a špeciál, ktorý vyšiel po druhej sérii s názvom White Christmas.

black mirror
Zdroj: techbyte.sk

Prvá, druhá a piata séria majú po troch dieloch, štvrtá a piata majú každá šesť dielov. Jeden diel má v priemere okolo jednej hodiny. Celý seriál je plný napätia, temnoty, technológii, momentov, pri ktorých sa vám bude rozum obracať a akcie.

 

 

Nechýbajú samozrejme ani silné emócie a skvelé spracovanie. Určite vám ho odporúčame. Je to niečo, čo by si mal každý pozrieť. Nie len fanúšikovia sci-fi.

Hodnotenie seriálu:

CSFD.cz – 88%
IMDb.com – 8,9/10
Rotten Tomatoes – 84%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -