TIP na seriál: Californication – Orgie v Kalifornii | Ikonický príbeh z každodenného života, ktorý nie je pre obyčajných ľudí!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Californication – Orgie v Kalifornii

Príbeh nie je pre dievčatká v puberte, ktoré hľadajú nežnú romantiku, ani pre chlapcov obľubujúcich superhrdinov a už vôbec nie pre ľahko sa pohoršujúcich divákov. Naopak ľuďom, ktorí hľadajú seriál z každodenného života, ktorý im ukáže vzostupy i pády (hlavne tie pády) hlavných protagonistov, by som tento seriál určite odporučila.

David Duchovny; Zdroj: waitwhatsadial.com

V komédii, ktorej hlavnou postavou je spisovateľ Hank Moody (David Duchovny), pobaví hlavne Hankov charakter a trefné, i keď často nevhodné, poznámky (odporúčam pôvodný jazyk, nie slovenský dabing, aby vám neušla pointa). Svoje problémy rieši tu alkoholom, tam drogami, neraz sa pritrafí aj nezáväzná ženská známosť. No za smiechom a všednými situáciami sa skrýva príbeh otca dievčaťa v puberte, ktorý stále prechováva silné city k jej matke. Tá ho však spolu s dcérou opustila a žije u cudzieho chlapa. To ale Hankovi nebráni za ňou chodiť, usmievať sa od ucha k uchu s cigaretou medzi zubami a už vôbec ho to neodradí od pokusov získať späť jedinú ženu, ktorú dokáže milovať.

Natascha McElhone, David Duchovny; Zdroj: wall.alphacoders.com

Jednoduchý a ikonický

Ja osobne som tento seriál videla už dvakrát a nič mi v ňom nechýbalo. Po ťažkom dni som sa dobre zasmiala, občas mi aj nejaká tá slza ušla a často som sa aj pozastavila nad skrytou myšlienkou. Našla som si svoje milované postavy, no na opačnú stranu aj veľa tých nenávidených. Najviac na ňom oceňujem, že nie je prvoplánový, nevyskytujú sa v ňom obohrané klišé a nepodsúva divákovi ideálne osobnosti s vysnívaným životom a len tými najlepšími vlastnosťami. Miesto toho verne zobrazuje ako charaktery, tak aj životné situácie. Dalo by sa povedať, že sa stal mojim obľúbeným seriálom a pri písaní tohto článku sa zahrávam s myšlienkou, že si ho pozriem znova.

Seriál má 7 sérií, prvá vyšla v roku 2007 a posledná v 2014 – nepatrí teda medzi najnovšie. To ale neznamená, že sa ako divák neviete vžiť do niektorej z postáv, alebo si vychutnať postupné odhaľovanie celej Hankovej osobnosti. Californication má 84 dielov po cca 30 minút a je dostupný aj na Netflixe. Je už samozrejme ukončený, čiže nové diely nečakajte. Koniec koncov je to však len dobre. Pri sledovaní tohto príbehu by naťahovanie len zhoršilo zážitok. Aj preto vám odporúčam sa dobre usadiť a naraz zhltnúť čo najviac častí. Prajem príjemné pozeranie!

CSFD.cz – 83%
IMDb.com – 8,3/10
Rotten Tomatoes – 66%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -