TIP na seriál: Daredevil | Slepý hrdina v boji za spravodlivosť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na seriál: Daredevil

V dnešnom svete je najobľúbenejším filmovým žánrom práve ten komiksový. Hlavne filmy od štúdia Marvel sú veľmi populárne. Avšak okrem filmov boli robené aj seriály, ktoré ale nepatrili do časovej osi MCU. Takýmto seriálom je aj seriál Daredevil, ktorý rozpráva príbeh slepého hrdinu. Cez deň ako hrdinu – právnika, v noci ako maskovaného hrdinu bojujúceho za spravodlivosť.

Seriál nepatrí k počinom, ktoré plánuje Marvel začať vydávať na platforme Disney+. Konkrétne tento seriál sa dal pozrieť cez platfomu Netflix, pre ktorú bol aj vyrobený. S MCU nie je nijak prepojený, prepojenie však má s ďalšími Marvel seriálmi na Netflixe – Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage, The Punisher a The Defenders.

Tretia séria seriálu Daredevil
Zdroj: inverse.com

Náhľad do deja

Mladý muž menom Matt Murdock ešte v detstve oslepol. To mu ale nezabránilo úspešne vyštudovať právo a otvoriť si právnickú kanceláriu s kamarátom Foggym Nelsonom. Nikto však nevie, že po oslepnutí sa Mattovi zbystrili všetky ostatné zmysly. Vďaka tomu mohol vidieť svet takmer tak, ako keby mal oči. Ďalším tajomstvom, o ktorom nikto nevie, je Mattovo učenie sa bojových umení od doby, keď oslepol.

Vďaka tomu mohol viesť dvojitý život. Cez deň bol právnikom a spory riešil súdnou cestou, zatiaľ čo v noci si spravodlivosť vybojoval päsťami. O tomto jeho dvojitom živote nikto nevie a Matt sa oba životy snaží vybalansovať tak, aby do seba nezasahovali. Matt sa totižto rozhodne brániť svoju mestskú štvrť Hell’s Kitchen pred samotným vodcom newyorkského podsvetia, Wilsonom Fiskom.

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: screenrant.com

Ďalšie informácie o seriáli

Seriál ma 3 série, pri čom prvá vyšla v roku 2015. Každá séria má 13 častí a jedna časť trvá 46 až 61 minút. V hlavnej úlohe Matta Murdocka/Daredevila môžeme vidieť herca Charlieho Coxa. V ďalších rolách sú Elden Henson, Deborah Ann Woll, Vondie Curtis-Hall, Rosario Dawson a ďalší. Hlavného záporáka Wilsona Fiska/Kingpina si zahral herec Vincent D’Onofrio.

Ak chcete porozumieť celému príbehu Daredevila, odporúčam si pozrieť okrem tohoto seriálu ešte ďalší, ktorý sa nachádza v tom istom svete, a to v takomto poradí:

  1. Daredevil (1. séria)
  2. Daredevil (2. séria)
  3. The Defenders (1. séria)
  4. Daredevil (3. séria)
nová séria daredevila
Zdroj: inverse.com

Udalosti z 3. série Daredevila totiž nadväzujú na seriál The Defenders. Ak teda chcete pochopiť veci, ktoré sa dejú v tretej sérii, je dobré pozrieť si aj tento seriál, ktorý má len 8 častí. Ostatné seriály, ktoré som spomínal v druhom odstavci, nie sú potrebné pre pochopenie dejovej línie Matta Murdocka. Ak však chcete mať doplnený celý Marvel Netflix seriálový vesmír, odporúčam pozrieť si aj tie.

Seriál Daredevil je temný seriál plný akčných bojových scén a zaujímavej dejovej línie. Hlavného hrdinu si zamilujete pre jeho silný morálny kompas, ale aj pre jeho príbeh a povahu. Seriál odporúčam pozrieť všetkým, ktorí majú radi superhrdinov, ale už sú unavení zo superhrdinov s nepremožiteľnými superschopnosťami. Daredevil je totižto len slepý právnik v zvláštnom kostýme, ktorého nie je dobré rozhnevať.

Hodnotenie seriálu:

CSFD.cz – 87%
IMDb.com – 8,6/10
Rotten Tomatoes – 92%

Videli ste seriál Daredevil už pred tým, alebo o ňom počujete teraz prvýkrát? Zaujal vás? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -