TIP na seriál: Dark | Temnejší a komplikovanejší Stranger Things z Nemecka!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Tip na seriál: Dark

Ste fanúšikmi Stranger Things a hľadáte práve niečo na tento spôsob? Možno ešte niečo lepšie? Seriál Dark je práve pre vás! Veľa ľudí hovorí, že práve Dark je veľmi podobný seriálom ako Stranger Things. Môže to mať niečo spoločné s tým, že Dark a druhá séria Stranger Things vyšli v jednom roku. No asi pavdepodobnejšie bude dôvodom to, koľko majú tieto seriály spoločné. V oboch sa nachádza tematika minulosti, konkrétnejšie 80. rokov. Obe sú postavené na záhade a obsahujú prvky sci-fi, fantasy a hororu. Na mňa seriál Dark pôsobí ako väčší brat Stranger Things, aj keď, paradoxne, vyšiel neskôr. Je temnejší, vážnejší a postavy v ňom sú staršie.

Jonas - Dark
zdroj: popsugar.co.uk

Nahliadnutie do deja

Príbeh začína výletom hlavnej postavy Jonasa Kahnwalda a jeho kamarátov do lesa vo fiktívnom nemeckom mestečku Winden, kde hľadajú schované drogy, aby ich mohli predávať. Dostanú sa pred temnú jaskyňu, kde sa im začnú diať divné veci. Počujú zvláštne zvuky a ich baterky sa akoby všetky naraz vybíjali. Blikali, občas zhasli. Partia sa zľakla a rozutekali sa do bezpečia. Keď sa ale všetci po chaose stretli na už normálne osvetlenej ceste vonku z lesa, zistili, že im chýba Mikkel Nielsen. Malý chlapec, ktorého do lesa doniesla jeho väčšia sestra. Nasledujúci deň sa v lese nájde telo chlapca. Nepatrí však Mikkelovi, ale niekomu, koho nik nečakal. To spustí sériu nevysvetliteľných situácii a nadprirodzených javov, ktoré mesto postihnú. Polícia na čele s detektívom Ulrichom Nielsenom, ktorý je zároveň Mikkelov otec, si s týmito prípadmi nevie dať rady a je len na Jonasovi, aby zistil, čo za tým všetkým bolo, a aby našiel Mikkela.

Ulrich - Dark
zdroj: indiewire.com

Do celého šialeného príbehu zapadá aj Jonasova láska k dievčaťu, jeho kamarátke. Tá však chodí s jeho ďalším kamarátom, čo sa chudák Jonas dozvedá trošku neskoro. Aby toho nebolo pre Jonasa málo, musí žiť s vedomím toho, že sa jeho otec zavraždil a nenechal žiadne vysvetlenie. Jeho samovražda je však iba ďalším dielikom do veľkého puzzle s názvom Dark. Čo sa v ich meste deje a ako sa dá séria týchto nepríjemných situácii zastaviť?

Štyri prepojené rodiny

Seriál nám podrobne predstaví 4 rodiny, okolo ktorých sa všetko deje. Práve deti z týchto rodín boli v tú osudnú noc spolu v lese. Všetky záhady začnú tieto rodiny prepojovať, čím vzniká len väčší a väčší zmätok. Viac menej všetko sa ale objasní ku koncu prvej série, kedy sa divákom v hlavách skôr či neskôr rozsvieti tá malá žiarovka.

Dark - netflix
zdroj: comboinfinito.com.br

Nemecký jazyk

Dark je, narozdiel od väčšiny seriálov na Netflixe, v nemeckom jazyku, čo odradzovalo najprv aj mňa. No anglické titulky a atmosféra celého seriálu vytlačia vaše obavy z nemčiny do úzadia a po polovici prvého dielu už ani nevnímate, v akom jazyku seriál je. Je totiž plný akcie a napätia hneď od začiatku a nedá vám vydýchnuť do poslednej minúty záverečnej epizódy. Môžme sa však tešiť, pretože, ako ste sa mohli dočítať v jednom z našich ďalších článkov, pripravuje sa pokračovanie, ktoré, dúfajme, bude aspoň tak úžasné ako prvá séria.

https://www.youtube.com/watch?v=zy0b9e40tK8

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 83%
IMDb.com – 8,6/10
Rotten Tomatoes – 87%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -