TIP na seriál: Disenchantment | Stojí nový seriál od tvorcov Simpsonovcov za to?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Disenchantment

Matt Groening nám so svojím tímom už neraz ukázali, že sú majstrami vo svojom obore. Dôkazom je aj 30 úspešných sérií Simpsonovcov a 7 sérií Futuramy. Tento rok si pre nás v spolupráci s Netflixom pripravili ďalší seriál Disenchantment, tentokrát z minulosti, aby pekne doplnili svoju zbierku.

Bean na tróne
Zdroj: theverge.com

Bean, Luci a Elfo

Disenchantment je príbeh o kráľovstve Dreamland a o mladej princeznej Bean, ktorá má problémy s dodržiavaním pravidiel a s alkoholom (ako aj iné Groeningove postavy). Jej mama umrela, keď bola mladá a vychovával ju len jej otec. Ten trval na tom, aby postupovala podľa predpísanej cesty princeznej. Mala aj svoju macochu, ktorú ale nerešpektovala.

Prišiel deň jej sobáša, s ktorým ale vôbec nesúhlasila, a tak princa pred oltárom odmietla. Je rozhodnutá objaviť niečo, čo ju bude naozaj napĺňať a chce si svoj život riadiť sama (ako každý teenager). Spozná aj svojich dvoch spoločníkov na jej cestách za sebaobjavovaním.

Zog a Oona
Zdroj: indiewire.com

Jedným z nich je elf Elfo. Pochádza zo sveta šťastných elfov, no pociťuje istú prázdnotu a nenaplnenosť. Rovnako ako Bean sa necíti dobre v prostredí, v ktorom žije. Rozhodne sa preto, že sa vydá do sveta a opustí ostatných elfov, vrátane jeho milovanej Kissy. Stretne princeznú Bean, do ktorej sa zaľúbi a už sa jej nepustí.

Tretím do partie je Luci, démon, ktorý sa pripletie Bean do cesty a podporuje ju v jej správaní sa. Je to jej osobný démon. Užíva si každý prešľap, ktorý Bean spraví, no hlboko vnútri mu nie je úplne ľahostajné, ako dopadne. Táto trojica spolu prežíva veľa dobrodružstiev a spôsobuje kráľovstvu Beaninho otca veľké problémy.

Bean, Luci a Elfo
Zdroj: themarysue.com

Tretí skvelý seriál

Zatiaľ sme mali možnosť vidieť iba prvú sériu tohto seriálu, ktorá na Netflixe vyšla 17. augusta. Séria10 dvadsať-minútových dielov. No určite sa môžme tešiť aj na pokračovanie tohto skvelého príbehu. Na rozdiel od Simpsonovcov, jednotlivé epizódy na seba nadväzujú a seriál by sa mal pozerať zaradom. Je to skvelá oddychovka a dá sa pri nej z chuti zasmiať.

Ak ste fanúšikmi Simpsonovcov a Futuramy, toto si určite musíte pozrieť. Možno nás v budúcnosti čakajú aj nejaké prepojené diely. Ak ste už tento seriál videli, pozrite sa aj na článok o skrytých referenciách v seriáli Disenchantment.

https://www.youtube.com/watch?v=Gp_RnJcb8Ig

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 72%
IMDb.com – 7,3/10
Rotten Tomatoes – 63%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -