TIP na seriál: Doktor House | Príbehy o ikonickom doktorovi z prostredia nemocnice

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Doktor House

Jeden z najlepších seriálov z nemocničného prostredia. Aj tým je seriál Doktor House. Jeho príbehy z oblasti sterilných chodieb a pochmúrneho osobného života si zamilujete hneď na prvý pohľad. Verím, že už ste pár epizód za život videli. No dali ste seriálu šancu aj pri nepretržitom sledovaní? Ak nie, určite vás do toho povzbudzujeme. Jedná sa totiž o naozaj jedinečný zážitok.

Náhľad do deja

Hlavnou postavou je Dr. Gregory House (Hugh Laurie). House nie je typickým doktorom, ktorý sa vás spýta, aký máte deň a ešte sa na vás usmeje. Jeho prístup je oveľa drastickejší. Nemyslím tým to, že sa vyžíva v operáciách a utýra vás na nemocničnom lôžku. No taktiež s vami nebude zaobchádzať v rukavičkách. Všetko sa dozviete priamo na rovinu, a to bez náznaku súcitu. A je mu úplne jedno, či ho kvôli tomu budete považovať za idiota.

dr house
Zdroj: in.pinterest.com

Jeho prístup je však vyvážený (ak nie prevážený) skvelým úsudkom a pohotovým konaním. Nejednému pacientovi jeho inteligencia, poznatky a skúsenosti zachránili život. Práve preto mu všetci tolerujú drzé poznámky. Prečo je však tak zatrpknutý? V seriáli máme možnosť nahliadnuť aj do jeho osobného života. Okrem chronicky poškodenej nohy a závislosti na liekoch, ktoré kvôli nej berie, sa v jeho živote odohralo omnoho viac temných chvíľ, než by jeden človek zvládol. To, čo ho ale trápi, sa už musíte dozvedieť ale sami.

Informácie o seriáli

Seriál Doktor House nepatrí medzi nové kúsky. Začal vychádzať už v roku 2004. Do dnes sa pýši ôsmimi sériami, ktoré majú vyše 20 epizód (okrem 4. série, ktorá má len 16) a je jedným z najobľúbenejších seriálov. A to aj napriek tomu, že jeho natáčanie bolo už dávno ukončené v roku 2011, kedy vyšla posledná séria. Jeho charakter a aj samotného herca si zamilujete od prvého pohľadu a ak sa naozaj ponoríte do príbehu, nepustí vás až do konca.

Hodnotenia seriálu: 

CSFD.cz – 87%
IMDb.com – 8,7/10
Rotten Tomatoes – 90%

Videli ste už seriál Doktor House? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -