TIP na seriál: Elite | Španielsky seriál o všetkých problémoch teenagerov!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Elite

Každý teenager má svoje problémy. Tak to proste je. Je to pubertou, rovesníkmi, zmenami a vlastne všetkým, čo sa im deje. No problémy niektorých teenagerov sú závažnejšie než tie tých druhých. Toto nám ukazuje španielsky seriál Elite. Prostredie seriálu je hlavne elitná stredná škola, do ktorej sa dostanú tri čierne ovce z chudobných španielskych štvrtí. Dôvodom je, že ich škola bola zničená a konštruktérska firma, ktorá mala túto katastrofu na svedomí, im dala štipendium. Príbeh je založený na záhade, týchto troch nečakaných hosťoch a miliónoch skrytých príbehov, ktoré sú navzájom prepletené.

Elite
Zdroj: imdb.com

Náhľad do deja

Celý seriál začína tým, že sa dozvedáme, že jedna z hlavných postáv je mŕtva. Ďalej sa nám príbeh ukazuje ako spomienky jednotlivých spovedaných žiakov. V jeden deň sa do školy plnej detí bohatých dostali traja študenti zo slumov. Samuel, Nadia a Christian svojim vstupom do novej súkromnej školy obrátia celý jej doterajší život naruby.

Nadia má ako moslimka hneď problémy so spolužiakmi a pravidlami v škole, ktoré jej zakazujú nosiť jej hijab. Christian sa snaží silou-mocou zapadnúť do partie. A Samuel sa jednoducho, no zároveň veľmi komplikovane, zaľúbi do červenovlasého bohatého dievčaťa, ktoré je ale povahou úplne iné než zvyšok školy. Maria je dcérou šéfa firmy, ktorá má na svedomí ich predošlú školu a jej brat je veľmi vážený študent. Ona je naopak rebelka, ktorá príchod nových žiakov berie veľmi pozitívne. Jej zásluhou sú zrazu pozývaní na rôzne formálne akcie bohatých a začnú si robiť priateľov, no aj nepriateľov.

Samuel, Nadia a Christian
Zdroj: mvslim.com

Všetko ešte komplikuje Samuelov brat Nano, ktorého práve pustili z väzenia a rieši všetky svoje dlhy, s ktorými ho zavreli. Zároveň sa tiež zahľadí do pôvabnej Marie a tak sú bratia postavení oproti sebe. Nadiin brat zasa expanduje svoj maloobchod s drogami aj do tejto súkromnej školy vďaka Christianovi, ktorý je jeho pravidelným zákazníkom. Postavy sa začínajú meniť, ich staré vzťahy sa rozbíjajú a nové sa vytvárajú. Ako si ich vyriešia? A kto zavraždil študenta tejto školy?

Elite
Zdroj: cinepop.com.br

Informácie o seriáli

Tento seriál je relatívne nový a tento rok vyšla na Netflixe jeho prvá séria. Má osem hodinových dielov. Celý je v španielskom jazyku, no po chvíľke pozerania diváka vtiahne dej natoľko, že jazykovú bariéru prestane vnímať. Vždy má predsa k dispozícii anglické titulky, ktoré mu pomáhajú rozumieť. V tomto seriáli sa dajú vidieť prvky španielskych telenoviel, aj keď je jasné, že sa ho tvorcovia snažili spraviť na americký spôsob.

Dlhé zábery na fajčiace postavy či spomalené zábery, keď dievča padá a chlapec ju uteká chytiť sú samozrejmosťou. No ak nepatríte medzi obrovských odporcov telenoviel, myslím, že týchto pár záberov prejdete s úsmevom nad naivitou scenára a nebude vás to príliš rušiť od príbehu. Ten je veľmi akčný a zaujímavý. A keďže sa celý dej uzavrel iba z časti, určite sa môžme tešiť na pokračovanie.

Hodnotenia seriálu: 

CSFD.cz – 82%
IMDb.com – 7,7/10
Rotten tomatoes – 100%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -