TIP na seriál: Euphoria | Aké je to byť teenagerom v roku 2019?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Euphoria

mladí v dnešnej dobe iba pozerajú do mobilov a nevedia, o čom je život. Z domu päty nevystrčia ani za svet, výnimkou je iba piatok večer, keď sa ako vandali opijú a ničia ulice. Koľkokrát ste niečo podobné počuli od svojich rodičov, starých rodičov, alebo iba od náhodných ľudí v kaviarni či autobuse? Alebo aj vy sami zastávate tento názor? Ako v každom názore, aj v tomto sa skrýva pravda, ale aj nepravda. S čím všetkým sa musia teenageri 21. storočia popasovať? To, a oveľa viac, nám ukazuje seriál Euphoria. 

Rue a Jules
Zdroj: vox.com

Náhľad do deja

Rue (Zendaya) je sedemnásťročné dievča, ktoré sa na začiatku seriálu vracia domov z liečebne pre drogovo závislých. Do nej sa dostala potom, ako sa predávkovala a jej mladšia sestra ju našla ležať na zemi v izbe.

Rue ale neplánuje ostať triezva – ani náhodou. Jej život, plný psychických chorôb, s ktorými bojuje už od detstva, je až príliš krutý. Pociťuje potrebu utlmiť svoje pocity a stíšiť celý svet okolo nej. Preto je hneď jednou z jej prvých zastávok díler.

Rue
Zdroj: hbogo.sk

Na jednej zo stredoškolských párty spozná transsexuálne dievča, ktoré sa práve prisťahovalo do mesta. Jules nebojuje s drogami. Jej problémy sú vo vnímaní samej seba a svojej sexuality.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Voľný čas trávi na online zoznamkách, kde hľadá mužov v strednom veku, ktorí majú zvrátené chúťky. S tými sa následne stretáva a má sex. Sama ale nevie, prečo to robí a v skutočnosti túži po tom nájsť niekoho, kto by ju mal rád takú, aká je, a kvôli komu by sa cítila lepšie.

Rue a Jules Euphoria
Zdroj: goombastomp.com

Jules a Rue sa stanú najlepšími kamarátkami a spoločne si pomáhajú na pokrivenej ceste dospievaním. Okrem nich spoznávame aj ďalších teenagerov, každého s vlastnými problémami. Niektorí si sú neistí svojou sexualitou, niektorí majú traumy z detstva, ktoré sa snažia utlmiť, iní bojujú so svojim výzorom a postavením v spoločnosti. Nikto z nich ale nie je naozaj šťastný.

Informácie o seriáli

Seriál Euphoria vznikol iba pred mesiacom na platforme HBO. Vidíme v ňom Zendayu, ktorú väčšina z nás pozná z detského seriálu Shake It Up! či z univerza MCU, kde stvárňuje MJ. V tomto seriáli sa ukazuje ale v úplne inom svetle – ako drogovo závislé dievča, ktoré nevie, čo so životom. Euphoria vznikla podľa rovnomenného izraelského seriálu. Prvá séria Euphorie bude mať osem približne hodinových dielov. Tento mesiac už bola potvrdená aj druhá séria, takže sa máme určite na čo tešiť!

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 84%
IMBd.com – 8,2/10
Rotten Tomatoes – 79%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -