TIP na seriál

TIP na seriál: Euphoria | Aké je to byť teenagerom v roku 2019?

TIP na seriál: Euphoria

mladí v dnešnej dobe iba pozerajú do mobilov a nevedia, o čom je život. Z domu päty nevystrčia ani za svet, výnimkou je iba piatok večer, keď sa ako vandali opijú a ničia ulice. Koľkokrát ste niečo podobné počuli od svojich rodičov, starých rodičov, alebo iba od náhodných ľudí v kaviarni či autobuse? Alebo aj vy sami zastávate tento názor? Ako v každom názore, aj v tomto sa skrýva pravda, ale aj nepravda. S čím všetkým sa musia teenageri 21. storočia popasovať? To, a oveľa viac, nám ukazuje seriál Euphoria. 

Rue a Jules

Zdroj: vox.com

Náhľad do deja

Rue (Zendaya) je sedemnásťročné dievča, ktoré sa na začiatku seriálu vracia domov z liečebne pre drogovo závislých. Do nej sa dostala potom, ako sa predávkovala a jej mladšia sestra ju našla ležať na zemi v izbe.

Rue ale neplánuje ostať triezva – ani náhodou. Jej život, plný psychických chorôb, s ktorými bojuje už od detstva, je až príliš krutý. Pociťuje potrebu utlmiť svoje pocity a stíšiť celý svet okolo nej. Preto je hneď jednou z jej prvých zastávok díler.

Rue

Zdroj: hbogo.sk

Na jednej zo stredoškolských párty spozná transsexuálne dievča, ktoré sa práve prisťahovalo do mesta. Jules nebojuje s drogami. Jej problémy sú vo vnímaní samej seba a svojej sexuality.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Voľný čas trávi na online zoznamkách, kde hľadá mužov v strednom veku, ktorí majú zvrátené chúťky. S tými sa následne stretáva a má sex. Sama ale nevie, prečo to robí a v skutočnosti túži po tom nájsť niekoho, kto by ju mal rád takú, aká je, a kvôli komu by sa cítila lepšie.

Rue a Jules Euphoria

Zdroj: goombastomp.com

Jules a Rue sa stanú najlepšími kamarátkami a spoločne si pomáhajú na pokrivenej ceste dospievaním. Okrem nich spoznávame aj ďalších teenagerov, každého s vlastnými problémami. Niektorí si sú neistí svojou sexualitou, niektorí majú traumy z detstva, ktoré sa snažia utlmiť, iní bojujú so svojim výzorom a postavením v spoločnosti. Nikto z nich ale nie je naozaj šťastný.

Informácie o seriáli

Seriál Euphoria vznikol iba pred mesiacom na platforme HBO. Vidíme v ňom Zendayu, ktorú väčšina z nás pozná z detského seriálu Shake It Up! či z univerza MCU, kde stvárňuje MJ. V tomto seriáli sa ukazuje ale v úplne inom svetle – ako drogovo závislé dievča, ktoré nevie, čo so životom. Euphoria vznikla podľa rovnomenného izraelského seriálu. Prvá séria Euphorie bude mať osem približne hodinových dielov. Tento mesiac už bola potvrdená aj druhá séria, takže sa máme určite na čo tešiť!

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 84%
IMBd.com – 8,2/10
Rotten Tomatoes – 79%

Betka Múcsková
About author

Niektorí nerozumejú tomu, ako sa dá pozrieť celý seriál za jeden deň. Ja nerozumiem tomu, ako sa dá za jeden deň pozrieť iba jednu epizódu.
  Related posts
  TIP na seriál

  TIP na seriál: Upírske denníky | Teen seriál o láske medzi upírmi a ľuďmi

  TIP na seriálVýber šéfredaktora

  TIP na seriál: Tie roky sedemdesiate | Ako sa vtedy žilo mladým ľuďom?

  TIP na seriálVýber šéfredaktora

  TIP na seriál: Black Mirror | Rôzne zaujímavé príbehy o budúcnosti

  TIP na seriálVýber šéfredaktora

  TIP na seriál: BoJack Horseman | Príbeh o vyhorenej hviezde Hollywoodu

  Pridaj komentár