TIP na seriál: Final Space | Príbeh o konci sveta, zelenej guličke a sušienkach

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Final Space

Ako bude vyzerať budúcnosť sveta? Budú všade lietajúce autá? Budú ľudia bývať na Marse? Bude ešte Zem? Bude ešte vesmír taký, ako ho poznáme? Čo nás vlastne čaká? Nevieme, nevieme, nevieme. Ale zdá sa, že seriály vedia. Či už je to The 100, Futurama, Under the DomeSeriály majú vymyslené, čo nás čaká. Final Space si teda vzal z každého scenáru troška. Áno, Zem je neobývateľná a ničí sa. Ľudia však naďalej žijú vo vesmíre. No nielen ľudia

Gary a Mooncake
Zdroj: netflix.com

Náhľad do deja

Gary Goodspeed je odsúdený na päť rokov väzenia na vesmírnej lodi. Spoločnosť mu robí zopár robotov, ktorý sa o loď starajú, jeden guľatý robot KVN, ktorého Gary nenávidí a operačný systém lode H.U.E., ktorý však dokáže vyhodnocovať situácie a rozprávať.

Do tejto situácie sa Gary dostal po tom, ako sa v bare, kam chodili členovia vesmírnych posádok, snažil zbaliť pilotku Quinn. Gary však nebol žiaden člen posádky. Iba sa za jedného prezliekol, aby spravil na svoju vyvolenú dojem. Keď však ako kapitán dostane úlohu, jeho pričinením sa všetko pokazí a zomrú ostatní ľudia. Tak sa Gary dostal do tohto neobvyklého väzenia. 

Zdroj: tubefilter.com

Zmena

Ku koncu jeho päťročného trestu po tom, ako niečo opravuje na lodi zvonku, sa stretne s malým zeleným guľatým mimozemšťanom. Ihneď si ho zamiluje a spraví z neho svoje domáce zvieratko, dokonca ho pomenuje Mooncake. Nevie však, že toto malé stvorenie, ktoré vie akurát tak povedať „Chokity“ a vznášať sa, má oveľa väčšie schopnosti.

Práve preto po ňom prahne Lord Commander – silná príšera ovládajúca telekinézu. Onedlho Gary čelí rôznym útokom a z jeho stereotypného života sa razom stane misia na záchranu sveta. Naberie aj nových členov posádkyMačko-muža menom Avocato a svoju milovanú Quinn.

Gary a Quinn
Zdroj: harro.com

Spolu bojujú proti Lordovi Commanderovi a odhaľujú jeho temné plány. Podarí sa im teda prežiť a zachrániť vesmír? Čo sa stane s malým zlatým Mooncakeom? A prečo sú v tomto príbehu také dôležité sušienky?

Info o seriáli

Tento seriál má zatiaľ jednu sériu, ktorá má desať dvadsať-minútových epizód. Môžete si ju pozrieť na Netflixe. Tento rok by na tejto platforme mala pribudnúť aj druhá séria, na ktorej už tvorcovia pracujú. Tá bude mať narozdiel od prvej o tri epizódy viac. Dozvieme sa tak, čo sa s našimi inter-galaktickými hrdinami stalo.

Cookies
Zdroj: tvtime.com

Tento seriál sa zaoberá vážnou témou a je plný akcie a napätia, nie je však vôbec vážny. Je spravený ako komédia a preto je to skvelý seriál na poobedný oddych. Určite ho odporúčam fanúšikom animovaných, sci-fi a vtipných seriálov.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 84%
IMDb.com – 8,4/10
Rotten tomatoes – 70%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -