TIP na seriál: Futurama | Budúcnosť z pohľadu úžasného Matta Groeninga

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál Futurama

Po úspechu Simpsonovcov sa talentovaný Matt Groening rozhodol pre nový seriál Futurama. Tá sa tiež dočkala veľkého úspechu. Futurama vyšla ešte pred jeho tretím seriálom, ktorý spravil v spolupráci s NetflixomDisenchantment. Narozdiel od Simpsonovcov je tento seriál už ukončený a jeho príbeh je uzatvorený.

Zdroj: c.slashgear.com

Rozpráva o budúcnosti sveta, konkrétne mesta New York. Vidíme v ňom lietajúce autá, robotov, vesmírne lode, život na ostatných planétach a mnoho ďalších sci-fi prvkov. Už len spôsobom, akým sú nakreslené jedinečné postavy vieme zistiť, že celý nápad vzišiel z pera Groeninga. Mnoho postáv sa dokonca aj povahovo podobá.

Náhľad do deja

Mladý doručovateľ pizzy Fry sa na Silvestra 1999 vyberie s dvoma škatuľami na adresu, ktorú dostane od zamestnávateľa. Ocitne sa v prázdnej miestnosti s kryogenickými komorami. Keď však zistí, že bol zase raz napálený, sadne si k stolu a začne hodovať. Za oknom mesto odrátava posledné sekundy tisícročia a prvé ohňostroje sa objavujú na oblohe.

futurama
Zdroj: ign.com

Fry sa hojdá na stoličke, pije pivo a praje si šťastný nový rok. Stratí však rovnováhu a padne do jednej z komôr, ktorej čas sa nastaví na tisíc rokov.

Prvého januára 3000 sa preberie v úplne zmenenom meste. Všetci, ktorých poznal, sú dávno mŕtvi. Nedojedená pizza je už dávno zo stola preč. Vonku sú postavené úplne nové budovy, po nebi lietajú vozidlá, po uliciach sa prechádzajú ľudia, mimozemšťania, roboti… Do čoho sa to dostal? Do budúcnosti…

Postavy

V roku 3000 spoznáva nových ľudí aj neľudí. Nájde svojho potomka, profesora Farnswortha, u ktorého hľadá pomoc. Profesor je starým vedcom v bielom plášti, ktorý má na starosti medziplanetárnu zásielkovú službu Planet Express. V nej pracuje mnoho ďalších „ľudí„. Jednou z nich je Leela, jednooká žena, ktorá je pilotkou vesmírnej lode. Fry spozná aj ohýbacieho robota Bendera, ktorý má záľubu v pití alkoholu, fajčení cigár a vedie promiskuitný život.

futurama postavy
Zľava: Zoidberg, Farnsworth, Herbert, Fry, Leela, Amy a Bender; Zdroj: paleymatters.orgpaleymatters.org

Okrem týchto postáv spoznáme aj dievča z bohatej rodiny Amy, účtovníka Hermesa, lekára Zoidberga (ktorý je rozprávajúcim krabom) a mnoho ďalších. Každá postava ponúka jedinečnú osobnosť a má mnoho zaujímavých príbehov, ktoré nazbierala počas života. Spoločne sa partia kolegov dostáva na rôzne intergalaktické dobrodružstvá plné akcie a humoru. Ich osobnosti aj vzťahy medzi nimi sa počas seriálu vyvíjajú a rôzne prepletajú.

Informácie o seriáli

Tento seriál začal vychádzať v roku 1999 a skončil svojou siedmou sériou v roku 2013. Je to skvelý príbeh, vhodný pre malých i veľkých. Každá séria ma iný počet približne dvadsaťminútových epizód. Niektoré sú príbehmi sami o sebe, iné na seba nadväzujú a vytvárajú tak väčší príbeh. Veríme, že ste už pár epizód v živote videli, no naozaj vám odporúčame pozrieť si celý seriál. Nebudete ľutovať!

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 88%
IMDb.com – 8,4/10
Rotten Tomatoes – 95%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -