TIP na seriál: Gravity Falls | Príbeh o dvojčatách, ktoré riešia samé záhady

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Gravity Falls

Túto rozprávku môžeme určite poznať z čias, keď sme sledovali Disney Channel. No keď si ju pozriete teraz, naberá úplne nový rozmer. Máte možnosť vidieť všetky skryté referencie a nové významy, ktoré tam tvorcovia zakomponovali. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá ako program pre deti, zabaví sa na tom divák ktorejkoľvek vekovej kategórie. Zároveň je príjemné popri všetkých vulgarizmoch, sexe a násilia v ostatných seriáloch oddýchnuť si pri niečom nevinnom a čisto zábavnom. Dobrodružné je totiž aj spolu s Mabel a Dipperom odhaľovať záhady Gravity Falls a dozvedieť sa všetky tajomstvá mesta.

Mabel a Dipper
Mabel a Dipper, Zdroj: ign.com

Náhľad do deja:

Príbeh je o dvoch dvanásťročných súrodencoch – o Dipperovi a Mabel, ktorí prídu na prázdniny za svojím strýkom Stanom do Gravity Falls. Tam mu pomáhajú s jeho Tajomnou chatrčou – múzeom záhad a obchodom so suvenírmi. Dvojčatá v každom dieli objavujú, že Gravity Falls nie je iba taká normálna dedinka, no je veľmi záhadná a skrýva veľa tajomstiev. Ich zvedavosť ich núti všetko preskúmať a postupne odhaľujú oveľa väčšiu záhadu, než upíri a škriatkovia. Rozpúta sa asi najväčšia udalosť vo svete záhad a iba Dipper a Mabel ju vedia rozlúštiť a zachrániť Gravity Falls. Spolu so svojimi kamarátmi a strýkom Stanom bojujú proti nadprirodzeným tvorom. Podarí sa im rozlúštiť všetky záhady? A zvládnu zachrániť Gravity Falls?

Gravity Falls
Zdroj: tvinsider.com

Informácie o seriáli

Tento animovaný seriál vznikol v roku 2012. Má dve série, prvá má dvadsať epizód, druhá dvadsaťjeden. Každý diel má okolo dvadsať minút. Diely seriálu na seba voľne nadväzujú a tak vytvárajú ucelený príbeh. Gravity Falls je plný akcie, tajomna a napätia, no okrem toho je v ňom aj veľa vtipných aj smutných scén. Divák pri jeho sledovaní prežíva rôzne emócie a seriál ho hneď zo začiatku chytí a už do konca nepustí. Seriál si môžete pozrieť momentálne na Netflixe alebo na Disney Chanell. Určite nad ním netreba zanevrieť a dať mu nálepku „rozprávka pre deti“. Každý, kto tento seriál videl, vám povie, že si ho naplno užil a veľmi sa mu páčil, aj keď už nie je dieťa.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 85%
IMDb.com – 8,9/10
Rotten Tomatoes – 100%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -