TIP na seriál: Griffinovci | Animák pre dospelých o šialenej rodine a ich každodenných problémoch

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

TIP na seriál: Griffinovci

Griffinovci sa na prvýkrát môžu podobať na seriál Simpsonovci. Keby ste ho však pustili vašim deťom alebo mladším súrodencom v domnienke, že ide o detský kreslený seriál, šliapli by ste vedľa. Nejde totiž o žiadnu rozprávku, aj keď sa dívate na animovaný seriál. Griffinovci rozprávajú otvorene o sexe, drogách, alkoholizme a všetkých „tabu“ témach, ktoré by vás len mohli napadnúť.

Náhľad do deja

Príbehy v epizódach ukazujú šesťčlennú rodinu a jej každodenné problémy. Od tých najprimitívnejších ako nezhody so susedmi a neposlušné deti až po tie najextrémnejšie, z ktorých sa vám hlava zastaví. Po zhliadnutí už pre vás nič nebude nereálne. Malé dieťa, ktoré cestuje v čase? Každodenná záležitosť. Muž, ktorý sa do krvi bije s kohútom? Prečo nie? Toto a mnoho ďalších absurdných scén ponúka seriál Griffinovci.

Family guy
Zdroj: independent.co.uk

Postavy

Hlavnou postavou je otec a hlava rodiny – Peter Griffin. Ako každý dospelý chlap má prácu, miluje svoju rodinu a niektoré večery trávi v bare s kamarátmi. Aspoň na prvý pohľad. Okrem tejto idylky je morbídne obézny notorický alkoholik bez akejkoľvek empatie, ktorý postráda zdravý rozum. Jeho manželka Lois je snáď najnormálnejšia z celej rodiny. Charakterom sa veľmi podobá na Marge. Toleruje svojho nemožného manžela a stará sa o deti s láskou a trpezlivosťou.

Chris a Meg sú ich pubertálne deti s klasickými problémami teenagerov. Obaja sú nie veľmi populárni a obľúbení v škole. Chris je naivný a dobrý chlapec, ktorému život hádže polená pod nohy. A Meg je rohožkou rodiny, do ktorej si vždy niekto rád kopne nadávkou či urážkou.

family guy
Zdroj: cinemablend.com

Najzaujímavejšími postavami sú batoľa Stewie a hovoriaci pes Brian. Stewie je na svoj vek veľmi vyspelý a technicky zdatný. Prekonáva aj našich najväčších mysliteľov. Dokonca si postavil aj vlastný stroj času. Brian je jeho najlepší kamarát a priateľ celej rodiny. Ako jediné zviera vie rozprávať, a tak je považovaný skôr za člena rodiny, než len za domáce zvieratko. Je veľmi ambiciózny, no príliš neschopný na to, aby svoje sny aj niekam dotiahol. Radšej si veru vypije s Peterom.

Informácie o seriáli

Seriál Griffinovci začal vychádzať v roku 1999 a mnohí veria, že bol inšpirovaný práve Simpsonovcami. Dokonca majú aj spoločné epizódy. Má osemnásť sérií, pri čom má každá okolo 20 až 30 dvadsať minútových dielov. Je to skvelý seriál na odreagovanie sa a zlepšenie si nálady a určite ho odporúčame každému milovníkovi animovaných seriálov.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 75%
IMDb.com – 8,1/10
Rotten Tomatoes – 71%

Videli ste už seriál Griffinovci? Páčil sa vám? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -