TIP na seriál: Hoops | Animovaný seriál pre dospelých o trénerovi basketbalového tímu

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Hoops

V posledných rokoch sa animované seriály pre dospelých stávajú čoraz populárnejšie. Niečo v spojení nevinnej animácie s hrubým jazykom a explicitnými zábermi nás natoľko zabáva, že sa tohto žánru len tak skoro nezbavíme. A to je dobre. Pred pár dňami sa k tejto rodine zloženej z BoJaca Horsemana, Ricka a Mortyho, Griffinovcov, South Parku, Final Space, Archera a mnohých ďalších pridal aj najnovší animovaný seriál pre dospelých Hoops od Netflixu.

Náhľad do deja

Seriál Hoops rozpráva príbeh o temperamentnom trénerovi basketbalového tímu na strednej škole. Jeho tím nepatrí medzi tie najsilnejšie a hráči v ňom sú asi tí najväčší outsideri, ktorý na danej škole vôbec sú. Seriózne, kde nabral tieto decká? No na školu chodí aj jeden sedem stôp vysoký Matty, ktorého si tréner chce pridať medzi svojich hráčov. Nech to stojí, čo to stojí.

hoops
Zdroj: deadline.com

V každej epizóde sa tím na čele s trénerom Benom Hopkinsom a asistentom trénera Ronom (ktorý je súčasným partnerom Benovej stále manželky Shannon) ponára do nového dobrodružstva plného dievčat, alkoholu, problémov a nadávok. Ben Hopkins je klasickou postavou, ktorú môžeme v rôznych podobách vidieť snáď v každom animovanom seriáli pre dospelých. Je závislý na tabletkách na spanie, nenávidí svojho otca, ktorý je na rozdiel od neho veľmi úspešný, má naozaj komplikovaný vzťah so svojou manželkou (alebo teda skoro exmanželkou).

Okrem tohto všetkého mu škola hrozí vyhadzovom, pretože sa jeho tímu absolútne nedarí. Medzi jeho menšie problémy patria absolútne žiaden vnútorný morálny kompas, dohady a pakty s prostitútkou a hrozné spoločenské správanie sa. Jediný, kto mu dokáže aspoň jednu z vecí v jeho živote napraviť, je spomínaný Matty. Ten však s basketbalom nechce mať nič spoločné. Podarí sa trénerovi naverbovať ho do tímu? A ako sa jeho životný príbeh vyvinie?

hoops
Zdroj: netflix.com

Informácie o seriáli

Seriál Hoops, ako som už spomínala, prišiel na Netflix len pred pár dňami. Odvtedy sa však už nachádza v rebríčku TOP 10 najsledovanejších seriálov na Netflixe a jeho popularita rýchlo rastie. Či už je to jednoduchá animácia alebo extrémny humor, čo ľudí láka na tomto seriáli, vieme vám ho iba odporučiť. Ak ste fanúšikmi animovaných seriálov pre dospelých, určite si ho obľúbite.

Zatiaľ má iba prvú sériu, ktorá sa skladá z desiatich približne dvadsaťpäť minútových epizód. No relatívne neukončený príbeh nám prezrádza, že sa určite môžeme tešiť na oveľa viac zábavy a problémov, do ktorých sa tréner a jeho tím ešte len namočia.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 61%
IMDb.com – 5,9/10
Rotten Tomatoes – 15%

Oslovil vás seriál Hoops? Dajte nám vedieť vaše dojmy do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -