TIP na seriál: House of Cards | Korupcia v politike

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Politika

Vybrali sme tento seriál vzhľadom na politickú situáciu, ktorá sa deje nie len u nás, ale aj vo svete. Mnohí z vás asi počuli o voľbách v Spojených štátoch amerických. Tento seriál je absolútny hardcore, a skutočnosť, ktorá sa nám tak veľmi nepáči, na spracovaná do podoby, ktorú si  zamilujete. Dámy a Páni, predstavujeme vám House of Cards.

Geniálne odstrašujúci a desivo okúzľujúci

Hlavná postava, Frank Underwood, ktorého stvárňuje absolútne brilantný Kevin Spacey, nám ukazuje, čo znamená byť politikom v pravom slova zmysle. Samozrejme, ak chcete byť úspešným politikom. Kevin Spacey je vo svojej koži. Podľa môjho názoru mu nič nesadlo lepšie, ako táto rola. Ani postava v American Beauty či Usual Suspects. Jeho hranie spája všetko, čo by skutočný politik mal mať [resp. nemal, ak teda chcete byť čistým politikom]. No túžba za mocou je omnoho silnejšia, ako váha spravodlivosti či pravdy.

Kevin Spacey ako Frank Underwood
Kevin Spacey ako Frank Underwood

Menej zasvätená no rovnako krutá

Viete čo je ešte horšie? Že Frankova žena je ešte väčšie zlo ako on, a to ani spočiatku nie je političkou. Postava Frankovej ženy Clair, hraná ďalšou hereckou špičkou Robin Wright, je tak drsná, a tak zlá a zároveň dobrá, že keď uvidíte, čo spolu Frank a Clair dokážu, tak nebudete veriť tomu, že sa niečo také môže diať v politike. Sú ešte horší ako neslávne slávna dvojica Fico a Široký, a to už je čo povedať.

Robin Wright ako Claire Underwood
Robin Wright ako Claire Underwood

Moc

Je to dokonalé. Frank dobíja stále vyššie a vyššie posty, a všetko klape tak, ako má. No až kým sa do toho nezamiešajú novinári. Vtedy začína naozajstná sranda. Ono to vlastne ani nie je vtipné, ale skôr zhrozujúce, čo všetko dokáže niekto spraviť pre moc, ale v konečnom dôsledku všetky tie zlé veci, ktoré Frank napácha mu odpustíte, pretože je geniálny, a istým slova spôsobom aj ideál toho, ako sa získava moc. Tento seriál je v podstate aj istým slova spôsobom tutoriál na to, ako sa postaviť na vlastné nohy. A tiež ako podkopávať nohy svojim neprajníkom. Ale to je nepekné.

House of Cards

Ak začnete pozerať tento seriál, tak určite neostanete len pri pilotnom diele, takže je najvyšší čas, aby ste sa pustili do tejto politickej bitky!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -