TIP na seriál: Kakegurui | Anime od Netflixu o hazardných hrách na strednej škole

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Kakegurui

Seriál Kakegurui je jedno z ďalších anime od streamovacej platformy Netflix, ktoré ponúka náhľad do nezvyčajnej strednej školy. Odhaľuje temné zákutia hazardných hier a všetkých problémov, ktoré sa s nimi spájajú. A omnoho viac. Príbeh je veľmi temný, miestami šialený a obsahuje aj erotické prvky, preto ho neodporúčame maloletým divákom.

Náhľad do deja

Súkromná akadémia Hyakkaou nefunguje ako každá iná stredná škola. Všetko sa v nej totiž odvíja od schopností študentov hrať hazardné hry. Funguje na nej silná hierarchia, na ktorej vrchole stojí kolégium tých najlepších z najlepších a na jej chvoste sú triedne „zvieratá“ – označenie tých najmenej zdatných hráčov.

Kakegurui
Zdroj: thestake.org

Celé jej fungovanie však nabúra príchod kompulzívnej hráčky Yumeko Jabami. Tá príde na školu ako usmievavá milá školáčka, no všetci rýchlo zistia, že nie je obyčajným dievčaťom. Valcuje jedného protivníka za druhým a predstavuje hrozbu pre každého gamblera, ktorý doteraz na škole hviezdil.

Postaví sa aj členom kolégia, ktorí si navzájom vypomáhajú, aby ju premohli. Napriek podvádzaniu a snahe utopiť Yumeko sa však táto študentka naďalej driape nahor a ženie ju iba vášeň pre hazard. Neraz do stávky postaví aj vlastný život či sa odhodlá bojovať s cenou sebapoškodzovania. Je veľmi inteligentná a jej postreh nepozná hranice.

kakegurui
Zdroj: shadesofnoir.org.uk

Informácie o seriáli

Manga, ktorá bola predlohou pre seriál Kakegurui, začala vychádzať v roku 2014. Jej autormi sú Homura Kawamoto a Tōru Naomura. Anime začalo vysielať v Japonsku a pre jeho úspech si naň licenciu odkúpil Netflix a sprístupnil ho užívateľom po celom svete. Zatiaľ má dve série – Kakegurui (2017) a Kakegurui xx (2019). Okrem toho vyšiel v roku 2018 aj hraný film z japonskej produkcie.

Príbeh ponúka balík rôznych emócií, akciu, napätie a množstvo gamblingu. Diváka vtiahnu strategické hry a rozmanité postavy, spomedzi ktorých je nejedna šialená. Nechýbajú ani prekvapivé zvraty a situácie medzi životom a smrťou.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 64%
IMDb.com – 7,2/10
Rotten Tomatoes – 69%

Videli ste už toto anime? Ako ho hodnotíte? Vaše názory a dojmy nám nezabudnite zanechať v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -