TIP na seriál: Kiss me first | Príbeh o počítačovej hre, ktorá ovplyvňuje skutočný svet!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Kiss me first

Hrali ste už niekedy nejakú počítačovú hru? Asi hlúpa otázka… Snáď každý niečo také hral, či už len v detstve, alebo aj teraz. Hry sú súčasťou života skoro každého dieťaťa, teenagera aj dospelého (pokiaľ nepatríte medzi komunitu Amišov, no to by ste si nemohli prečítať ani tento článok). Ale čo ak by mala na vás hra až taký vplyv, že by ste kvôli nej menili veci aj vo svojom každodennom správaní? Čo ak by vás donútila zabiť sa?

TIP na seriál: Kiss me first
Zdroj: netflix.com

Počítačová hra Azana

Seriál Kiss me first je o mladom dievčati menom Leila. Nie je veľmi komunikatívna, neobľubuje párty ani spoločnosť veľa ľudí. Najradšej je zavretá vo svojej izbe, kde hrá počítačovú hru s názvom Azana. Azana je hra, ktorá sa odohráva na vymyslenom mieste. Hráč si vytvorí svoju postavu a s ňou potom vytvára koalície s ostatnými hráčmi. Je to na prvý pohľad bojová hra, v ktorej ide hlavne o zneškodnenie nepriateľa. Leila ale neskôr zistí, že hra skrýva oveľa viac.

Spôsob hrania je veľmi zaujímavý. Nie je to niečo, na čo sme zvyknutí. Žiadne aswd, myš a žmúrenie do obrazovky – je totižto spravená ako virtuálna realita. Hráči majú okuliare, cez ktoré vymyslený svet vidia a dokonca majú aj rukavicu, ktorá prenáša ich reálne pohyby do hry.

Leila v hre
Zdroj: hollywoodreporter.com

Keď Leila objaví tajomstvo hry, ktorým je skrytý svet, zmení jej to celý život. Úplnou náhodou nájde spoločenstvo zopár ľudí, ktorí hru nehrajú kvôli bojovaniu, ale kvôli úniku z krutej reality. Namiesto bojov sú však na svojom tajnom mieste, kam sa nemôže hráč bez pozvania dostať. Tam sa rozprávajú, plávu a trávia spolu čas.

Leila tam spozná Tess, dievča vo svojom veku, ktorá je ale jej úplným opakom. Stretnú sa aj naživo a Tess Leile ukáže, ako sa odviazať. V jeden deň však Tess zmizne a Leila sa rozhodne ju ísť hľadať. Tým spustí veľmi rýchle dobrodružstvo plné zvratov, smrti a nepremyslených krokovHra sa stáva skutočnosťou a Leila bojuje o svoj pravý život, aby svoju novú kamarátku našla a zachránila.

Leila
zdroj: readysteadycut.com

Podľa knihy

Seriál má len šesť približne 45-minútových dielov a vyšiel toto leto na Netflixe. Podľa otvoreného konca usudzujem, že nás čaká aj pokračovanie. Jeho spracovanie je veľmi originálne. Nápad je veľmi podobný knihe Erebos od Ursule Poznanski. Hra, ktorá ovplyvňuje reálny život hráčov. Aj tento seriál má pôvod v knihe s rovnakým názvom od autorky Lottie Moggach.

Pri sledovaní sa striedajú zábery zo sveta hry a sveta hráčov, čo dodáva seriálu zaujímavosť. Príbeh je rýchly a veľa vecí sa udeje za krátku dobu. Nie je zbytočne naťahovaný a dá sa pozrieť za jedno poobedie. Kiss me first by sa určite mohlo páčiť herným nadšencom, no aj romantickým a dobrodružným dušiam, ktoré hľadajú niečo nové.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 66%
IMDb.com – 6,3/10
Rotten Tomatoes – 57%

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -