TIP na seriál: Lost (Nezvestní) | Záhada, ktorá pobláznila celý svet!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

TIP na seriál: Lost (Nezvestní)

Čo sa stane, keď J.J. Abrams začne robiť seriál o ľuďoch, ktorí prežili pád lietadla na záhadnom ostrove. Začne robiť survival vec, kde zmysel seriálu bude záchrana? Alebo sa zameria skôr na postavy? Alebo sa začne venovať tajomnému ostrovu, kde vás už v prvom dieli privíta jedna príšera? Nuž, všetko dohromady, avšak dá tomu smer. J.J. je totiž človek, ktorý nadovšetko miluje záhadu a práve Lost je najlepšia ukážka, ako by sa mala robiť. S pomocou geniálnej mysle Damona Lindelofa a Carltona Cusea zrazu vznikla perfektná televízna show s neuveriteľnými postavami, skvelým prevedením a záhadou, ktorá sa riešila celých 6 rokov!

6 sérií a 121 epizód po 40 minút. Všetky diely sú len skladačkou do niečoho veľkého. Už v prvých epizódach zistíte, že absolútne netušíte, o čom tento seriál vlastne bude. No a keďže sú Lindelof a Cuse majstri v tom čo robia, budú vás naťahovať až do konca. Ak teda hľadáte nejaký perfektný príbeh, so začiatkom, stredom a aj koncom a chcete pri ňom rozmýšľať, práve vám tu jeden ponúkam. Pretože ak ste milovník filmového umenia, a ste radi, keď sa seriál snaží povedať niečo viac, tento je so svojou myšlienkou dávno pred všetkými.

Fotka z pilotnej epizódy Lost
Fotka z pilotnej epizódy Lost; Zdroj: moviefone.com

Toto nie je obyčajný príbeh o prežití

Určite ste o tomto seriáli počuli mnoho vecí. Bol veľmi populárny a nie každý bol šťastný s jeho vývojom. Všetkým názorom sa však vyhnite a neberte ich do úvahy. Ani tie dobré a ani tie zlé. Nenechajte si nič zničiť a ku všetkému si vytvorte vlastný postoj. Pretože toto je seriál, ktorý rozpráva naozaj o všetkom, len treba trochu rozmýšľať. Určite ho odporúčam sledovať čo najrýchlejšie, keďže ako jeden veľký celok funguje najlepšie (najmä keď v sebe skrýva toľko otázok a neustále sa nabaľuje).

Nie, nejde o klasický seriál o prežívaní na ostrove. Je to len časť niečoho, čo sa vám tvorcovia snažia ukázať. Využívajú na to však mnohé záhady ostrova, ktoré budete bez dychu a s absolútnymi nervami odhaľovať. Za všetky vaše pocity ohľadom seriálu budú samozrejme zodpovedné postavy. Tie sú v tomto seriáli nie len brilantne napísané, ale ešte aj zahrané. S kľudom by som sa začal hádať, že toto je seriál s najlepšími postavami.

Seriál, ktorý vie ako točiť akciu
Seriál, ktorý vie ako točiť akciu; Zdroj: ew.com

Prevedenie je fantastické

Na emócie neskôr udiera aj skladateľ Michael Giacchino, ktorý priniesol do sveta televízie nové ikonické témy. Práve kvôli tomuto je dnes tam kde je a verte mi, že ak ste jeho prácu na tomto seriáli ešte nepočuli, pripravte sa na skvelý zážitok. Hudba je veľmi úderná a má nádherné témy, ktoré sa až do samotného finále stále rozvíjajú.

Jediný problém ktorý tento seriál má je ten, že zo začiatku musel naplniť cca 24 dielov v sérii. Tá prvá ešte každú jednu epizódu využíva do minúty a je úplne perfektná, avšak druhá aj s treťou už sú niekedy trochu cítiť. Ide pochopiteľne o klasické doplnkové epizódy, ktoré má každý seriál. Neskôr už však majú série menší počet epizód a seriál ani raz nezakopol.

Perfektne napísané postavy
Perfektne napísané postavy; Zdroj: douxreviews.com

Stále jedinečný seriál

Celá show je navyše brilantne prevedená, keďže epizódy fungujú na základe dvoch príbehov. V každej budete sledovať flashbacky a súčasné dianie. Táto formula už sa neskôr využívala v iných seriáloch ako napríklad Arrow, avšak nikdy nie s takým cítením ako pri Lost. Ide teda stále o jedinečný a originálny seriál, ktorý rozumie skvelej záhade, akcii, postavám a emóciám. Navyše vie byť aj veľmi vtipný a má jednoducho svoje čaro, ktoré spoznáte už v prvých epizódach.

Od perfektného pilotu až po šokujúci a nádherný koniec, toto je seriál, ktorý sa vám jednoducho dostane pod kožu. Táto show vedela čo robí a aj kedy a ako skončí. Ak tu teda je nejaký zoznam toho najlepšieho čo televízia kedy priniesla, tento seriál tam nepochybne patrí.

Súhlasíte s mojím názorom na seriál? Dáte mu šancu? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -