TIP na seriál: Love, Death + Robots | Krátke animované príbehy, ktoré vás pomätú!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Love, Death + Robots

Ako by vyzerala Zem teraz, keby Adolf nežil? Ako bude vyzerať svet, ak ho ovládnu mačky? Čo sa deje na púšti, na ktorej mieste bol pred mnohými rokmi oceán? Na tieto a mnohé ďalšie otázky, ktoré by nám ani vo sne nenapadli, odpovedá seriál Love, Death + Robots, ktorý nám prináša udivujúce krátke animované príbehy!

Three Robots
Three Robots; Zdroj: jarock.pl

Náhľad do deja

Každá epizóda seriálu rozpráva iný príbeh. Žiadne diely na seba nenadväzujú – sú samostatnými jednotkami, popisujúcimi rôzne realistické, no aj nereálne situácie. Zahrávajú sa s ľudskou mysľou, ukazujú nám bájne bytosti, rôzne teórie o budúcnosti a predkladajú odpovede na absurdné otázky. Niektoré epizódy nás však chcú iba pobaviť. Milovník akéhokoľvek žánru si medzi nimi nájde „tie svoje.“

Fish Night
Fish Night; Zdroj: whats-on-netflix.com

Divák sa bude pri tomto seriáli báť, smiať, bude v napätí a dožičí sa mu veľa akcie. A okrem toho je v Love, Death + Robots veľa chvíľ, kedy nevieme, čo sa práve deje, prečo sa to deje, prečo my existujeme a či svet je naozaj skutočnosťou. Jednoducho je v ňom veľa ohromujúcich momentov.

Informácie o seriáli

Seriál Love, Death + Robots je sériou krátkych príbehov. Tieto príbehy pokrývajú žánre sci-fi, hororu, fantasy aj komédie. Všetky sú animované, aj keď sa vám niektoré tak vôbec nebudú zdať. Každý diel je však spravený iným spôsobom, pretože sa na ňom podieľali iní tvorcovia. Epizódy tak prinášajú nielen žánrovú, no aj vizuálnu diverzitu, a práve toto robí zo seriálu jedinečný kúsok.

The Witness
The Witness; Zdroj: scmp.com

Zároveň tieto diely nemajú stanovenú dĺžku. Pohybujú sa od šiestich do sedemnástich minút. Zatiaľ vyšla jedna séria, ktorá má osemnásť dielov. Celú ju môžete nájsť na Netflixe, pre ktorý bola aj vytvorená. Fanúšikovia dúfajú, že sa dočkajú aj ďalších sérií, ktoré pokryjú ešte viac žánrov a rozpovedia ešte rozličnejšie príbehy. Diely z tohto seriálu sa síce pozerajú ľahko, no z hlavy vám už nikdy úplne nezmiznú. 

Hodnotenie seriálu:

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 8,7/10
Rotten Tomatoes – 74%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -