TIP na seriál: Neo Yokio | Čo môže robiť so svojim životom bohatý, no stále depresívny zabijak démonov?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Satirické anime, v ktorom je hlavnou postavou černoch s ružovými dredmi a za komorníka má veľkého robota? Dámy a Páni, predstavujem vám novú show od Netflixu, Neo Yokio. Kritikmi pravdepodobne nepochopená, pretože na Rotten Tomatoes svieti biednych 33%. Je to však určené pre veľmi úzku cieľovku, ktorá si to naozaj užije. Zoznámte sa s Kazom Kaanom, jedným z najvyššie postavených ľudí v meste Neo Yokio (New York je totižto potopený pod vodou). Kaz sa narodil do bohatej rodiny magistokratov – zabijakov démonov, má všetko po čom sa mu kedy zachcelo, no aj tak rieši iba dve veci. Jeho eleganciu, a depresiu z toho, že ho opustila priateľka.

Kaz dabovaný Jadenom Smithom a jeho robot-komorník Charles
Kaz dabovaný Jadenom Smithom a jeho robot-komorník Charles, Zdroj: theverge.com

Neuveriteľne cool a rozmanité postavy

Okrem Kaza spoznáte v seriáli aj jeho dobrosrdečného robota-komorníka, Charlesa. V ňom sa skrýva veľké prekvapenie, na to si však anime budete musieť pozrieť sami. Jediný predstavený člen Kazovej rodiny je jeho teta Agatha, ktorá mu neustále ruší jeho nabitý program (hraním pozemného hokeju s klubom gentlemanov), pretože mu dohadzuje zákazky zabíjania démonov. Taktiež spoznáte najväčšiu fashion blogerku mesta a aktuálnu priateľku Kaza, Helenu. Pokiaľ ona začne nosiť nemocničné rúško a bandáž cez hlavu, urobia tak aj jej fanúšičky v škole.

Úhlavným nepriateľom Kaza je zbohatlík Arcangelo, s ktorým sa neustále preteká o miesto najlepšieho „slobodného mládenca“ a ikonu mesta. Naozaj, tento seriál rieši problémy tretieho sveta. Napríklad depresívne rozchody s priateľkami, to, že oblek nieje čierny ale v skutočnosti silno-modrý alebo naozaj hlbokú myšlienku toho, že všetko nieje iba o peniazoch a oblečení. Netflix si jednoducho vybral cieľovú kategóriu zabezpečených a depresívnych belochov, ktorí budú toto anime milovať. A to ste ešte nepočuli tú najlepšiu vec ohľadom tohto anime…

Kaz a jeho arch-nemesis, Arcangelo
Kaz a jeho arch-nemesis, Arcangelo, Zdroj: dailydot.com

Dabing na úrovni Hollywoodskeho trháku

Melancholického Kaza nedabuje nikto iný, ako Jaden Smith, ktorý hrá vo veľkej miere samého seba. Aké problémy už predsa môže mať niekto, kto má všetko? Tu však geniálne obsadenie nekončí. Mech-komorníka nadaboval sám Jude Law, ktorého môžete poznať z filmov ako Sherlock Holmes alebo Kráľ Artuš: Legenda o meči. V seriáli sa dokonca nachádza vládny inšpektor, ktorý vape-uje a dabuje ho Steve Buscemi! Nakoniec, tetu Agathu stvárnila legendárna Susan Sarandon. Naozaj, dabing je neuveriteľný rovnako, ako hlášky ktoré v anime padajú.

Celá show si robí srandu sama zo seba a z celého anime, je plná klišé a jednoducho ju treba pochopiť. „Bude vadiť, ak si na čierno-biely bál zoberiem silno modré tuxedo?„. Presne o tomto je celá táto show. Nič netreba brať vážne, stačí len vypnúť a zabaviť sa. Z časti sa dočkáme aj politickej témy, sem-tam sa spomenie kapitalizmus a komunizmus. Dnešná generácia sa do postáv jednoducho vžije a seriál si užije.

Gigantická Toblerone čokoláda nesmie chýbať
Gigantická Toblerone čokoláda nesmie chýbať, Zdroj: 4chan

Tešíme sa na druhú sériu

Neo Yokio zhltnete na jedno posedenie. Prvá séria má 6 častí a každá má iba 20 minút. Show je pomerne čerstvá, na Netflixe vyšla 22. septembra 2017. Anime vytvoril mladý hudobník zo skupiny Vampire Weekend, Ezra Koenig. Celé je to niečo ako Gossip Girl vo forme animovaného seriálu. Užijete si taktiež dostatočne klasickej hudby a jediná vec, ktorá sa dá show vytknúť, je trochu lenivá animácia. Dosť však bolo kecania, Neo Yokio treba vidieť na vlastné oči!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -