TIP na seriál: Our Planet | Dychberúci dokument zobrazujúci jedinečné a nenahraditeľné bohatstvo prírody

Nenechajte si ujsť

TIP na seriál: Our Planet

Dokumentárny seriál od Netflixu s názvom Our Planet detailne skúma najdôležitejšie biotopy našej planéty. V ôsmych epizódach sú pod drobnohľadom zobrazené napríklad ľadovce, džungle, púšte a oceánske hlbiny.

Jedinečné zábery v 4K kvalite vás od obrazoviek prenesú priamo do srdca matky prírody. Úchvatne a pozoruhodné zábery vás sprevádzajú ríšou živočíchov, ich príbehov a rôznych zaujímavých prírodných javov.

dokument Our Planet
Zdroj: netflix.com

Divák obľubujúci dokumentárne série o prírode je zvyknutý na oslavovanie krás našej planéty. Prekvapivo sa tvorcovia seriálu Our Planet nesnažia iba velebiť krásy prírody, no poukázať aj na to, že tieto krásy sú pominuteľné. Ak sa ľudia čo najskôr neprebudia, je možné, že väčšina najkrajších miest na Zemi zmizne z povrchu zemského. Dokument zanecháva pre divákov obrovské posolstvo.

Náhľad do deja

Dokumentárna séria zobrazuje zatiaľ nevídané zábery zo sveta rôznych zaujímavých živočíchov, ale aj neuveriteľných zmien životného prostredia, ktoré nastávajú najmä vďaka vplyvu ľudí. Pomocou detailných záberov sú preskúmané tie najtajomnejšie zákutia našej planéty. V dokumente sú zobrazené rôzne prírodné ekosystémy, ich fungovanie a aký dopad má na nich ľudský vplyv.

dokument Our Planet
Zdroj: imdb.com

V dokumente sa stanete svedkami rozmanitosti našej planéty. Zobrazuje hranicu klimatických zmien a ako veľmi ovplyvňujú ľadovce a ich obyvateľov – ľadových medveďov, tuniakov, mrožov a tučniakov.

Od ľadovcov sa dostanete až do sveta džunglí a pralesov, ktorý odkrýva život rôznych nevídaných živočíchov. Od baliacich techník vtákov, až po tajuplný život mravcov, aj toto obsahuje tento pestrý seriál.

dokument Our Planet
Zdroj: greenmatters.com

Zoznámite sa aj s pobrežnými vodami a životom tvorov v hrôzostrašných a hlbokých oceánoch. Celá táto snímka je prepojená so skvelou hudbou, čo vytvára výnimočný zážitok.

Informujete sa o dôležitosti sladkých vôd a o zvyšujúcom sa riziku ich dostupnosti. V poslednej epizóde sa zoznámite s tajomnými lesmi a ich zaujímavými obyvateľmi, ako sú napríklad orly alebo sibírske tigre.

Informácie o seriáli

Seriál Our Planet je dokumentárna mini-séria z dielne Netflixu, ktorá vyšla v roku 2019. O komentáre sa postaral legendárny David Attenborough, ktorý komentoval aj prírodopisné dokumenty od BBC: Planéta zem a Modrá planéta. Seriál má osem epizód a každá trvá okolo 50 minút.

Dokumentárna snímka zožala veľký úspech zo všetkých strán. Seriál za sebou zanecháva obrovské posolstvo. Zobrazuje, aké krásy skrýva naša planéta teraz, a ako to tak už o pár rokov nemusí byť.

Hodnotenia seriálu:

IMDb.com – 9,3/10
ČSFD.cz – 96%
Rotten Tomatoes – 93%

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -