TIP na seriál: Penny Dreadful | Frankenstein a Dracula v seriálovom spracovaní kultových hororových poviedok

Nenechajte si ujsť

TIP na seriál: Penny Dreadful

Seriál Penny Dreadful z produkcie americkej stanice Showtime je mysteriózna hororová snímka, vytvárajúca príbeh v spojení s rôznymi kultovými knižnými postavami, akými sú napríklad doktor Frankenstein, Dracula a Dorian Gray. Samotný názov seriálu vystihuje prvotnú myšlienku seriálu. Je odvodený od hrôzostrašných (dreadful) poviedok, ktoré sa začiatkom 19. storočia predávali v Londýne za cenu jedného penny.

V tomto seriálovom spracovaní sa autorom podarilo spojiť viaceré špecifické a kultové postavy do jedného príbehu. Každý z nás pozná mená vyššie spomínaných hororových postáv. Exorcizmus, sexuálne scény, démoni, čarodejnice, upíri a vlkolaci, aj toto všetko obsahuje táto zaujímavá snímka. Tajomná a temná atmosféra v spojení s pochmúrnym viktoriánskym Londýnom v 19. storočí vytvára dokonalý vizuálny zážitok.

seriál Penny Dreadful
Zdroj: imdb.com

Náhľad do deja

Dejová línia zobrazuje osudy viacerých zaujímavých postáv. Každá z týchto postáv musí bojovať so svojimi vnútornými démonmi. Hlavnou hrdinkou odsúdenou k večnej samote je Mrs. Vanessa Ives, ktorú si zahrala francúzska herečka Eva Green. Aj ona si prechádza ťažkými chvíľami, bojuje so svojím temným „ja“ a skrýva mnohé tajomstvá. Jej najväčší cieľ je získať viac informácií o svojej minulosti a dopátrať s k pravde.

Počas dosahovania svojich cieľov musí bojovať s rôznymi temnými silami, na čo potrebuje pomoc od svojich priateľov. V deji je úzko spojená so svojím starým rodinným priateľom sirom Malcolmom Murrayom, ktorý sa snaží nájsť svoju stratenú dcéru Minu.

seriál Penny Dreadful
Zdroj: imdb.com

Pevný vzťah si vybuduje aj s Ethanom Chandlerom, ktorý taktiež ukrýva viaceré tajnosti. V deji sa objavuje aj doktor Frankenstein, ktorý bojuje so svojimi monštrami a o dostatok erotických scén sa postarala postava Doriana Greya. Všetci spoločne sa vydávajú na dlhú cestu boja pomedzi dobrom a zlom.

Informácie o seriáli

Seriál Penny Dreadful bol prvýkrát odvysielaný v roku 2014. Vyšli 3 kompletné série. Prvá séria má 8 epizód, druhá 10 a tretia 9. Seriál si vyslúžil viacero významných ocenení. Scenárista John Logan a režisér Sam Mendes sa po spolupráci na bondovke Skyfall rozhodli opäť spojiť a vytvoriť tento mysteriózny a hororový seriál plný hrôzostrašných príšer a zaujímavého hereckého obsadenia.

Hodnotenia seriálu

IMDb.com – 8,2/10
CSFD.cz – 78%
Rotten Tomatoes – 91%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -