TIP na seriál: Prvých 100 | Legendárne postapokalyptické sci-fi, ktoré má pred sebou ešte sľubnú budúcnosť!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Nadšenci tohto zatiaľ štyri série dlhého seriálu už odrátavajú dni do utorka 24. apríla. Tento dátum bol zverejnený ako dátum, kedy vyjde prvá epizóda piatej série. Pre tých, ktorí o ňom ešte nepočuli, prinášam tento článok, v ktorom sa môžu oboznámiť s hlavnou dejovou líniou!

prvých 100
Zdroj: pogdesign.co.uk

TIP na seriál: Prvých 100

Príbeh o postapokalyptickom svete vznikol najprv v hlave americkej spisovateľky Kass Morgan, ktorá vytvorila knižnú predlohu pre tento seriál. Na obrazovky sa dostal už v marci v roku 2014 a zatiaľ svetlo sveta uzrelo 58 epizód s priemernou dĺžkou 40 minút. Jeho prvé tri série sú dostupné aj na Netflixe.

Prvých 100 často dostáva nálepku „spojenie The Hunger Games a Lost.“ Príbeh začína vyslaním 100 teenagerov na Zem, aby obyvatelia vesmírnej stanice Ark zistili, či už je radiácia po atómovej vojne dostatočne nízka nato, aby sa mohli vrátiť. Vojna vyhubila väčšinu obyvateľstva a tak ostalo už len pár spoločností žijúcich oddelene.

prvých 100
Zdroj: pogdesign.co.uk

Dej sa točí okolo hlavnej postavy Clarke (Eliza Taylor), ktorá je jednou z týchto 100 detí. Každé z nich bolo na Arku väznené za malé, pre nás zanedbateľné, priestupky. Sledujeme, ako sa spoločnosť mladých ľudí postaví k novej slobode, aký systém fungovania si vyberá a ako sa vyvíjajú vzťahy medzi nimi.

V každej sérii sa im do cesty za obnovením spoločnosti postaví nová prekážka, ktorú musia prekonať, strácajú svojich priateľov v bojoch o životy a vrie to aj vo vnútorných kruhoch. Máme možnosť odhaľovať tajomstvá hlavných postáv a spoznať aj ich nežnosťslabosti, ktoré schovávajú pod tvrdými maskami bojovníkov. Seriál nás nešetrí a neukracuje o zvraty, hlboko emotívne chvíle a napínavé momenty, pri ktorých sa zachováva pokoj veľmi ťažko.

Zdroj: denofgeek.com

Môžeme len hádať, čo pre nás tvorcovia pripravili v piatej sérii. Rovno by sme sa ale mali tešiť sa na novú akciu a dobrodružstvá. Štvrtá séria nás nechala tápať v nezodpovedaných otázkach. Osobne očakávam, že na ne odpovede dostaneme a už nedočkavo kontrolujem kalendár. Veľmi dúfam, že sa tvorcovia nebudú opakovať a seriál sa nestane len zbytočne naťahovaným príbehom, ale že pre nás nachystali naozaj kvalitný zážitok.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 76%
IMDb.com – 7,8/10
Rotten Tomatoes – 88%

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -