TIP na seriál: Rick and Morty | Ako sa robí kultový animák

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Rick and Morty for thousands of years!

Rick and Morty je animovaný seriál od tvorcov seriálu Community.  Pojednáva o Rickovi, starom šialenom dedovi, ktorý cestuje skrz priestor a čas, a o Mortym, 14-ročnom chlapcovi, ktorý nie je ničím výnimočný. Jediná vec, ktorá by z neho mohla robiť výnimočného chlapca je fakt, že jeho dedo je šialený vedec. A teda, Morty je Rickov vnuk. Vonku sú dve série, a my už vyše rok čakáme, kým sa dočkáme tretej série tohto skvostu.

Epický seriál

Pozrite sa na csfd.cz. Alebo na imdb.com. V podstate sa môžete pozrieť na hociktorý portál, kde sa dajú hodnotiť filmy a seriály. Jediné čo zistíte je fakt, že tento seriál je prosto niečo úžasné. A prečo je tomu tak?

Rick and Morty

Bizarné dobrodružstvá

Predstavte si South Park. Určite každý pozná South Park. South Park je o štyroch deťoch a ich „úplne normálnych problémoch“. Teraz si predstavte niečo v štýle South Parku [Ale v štýle nejakých nových sérii South Parku, predsa len tie staré diely na tom nie sú vizuálne najlepšie], no namiesto štyroch retardov tam je starý šialený dedo, ktorý podľahol alkoholu, a jeho „skoro autistický“ vnuk, ktorý nemá šajnu o tom, čo sa deje alebo kde je. Pridajme k tomu ešte fakt, že poletujú po vesmíre, a máme dokonalú zábavu.

Easter eggy

Za týmto seriálom je avšak ešte čosi viac. Easter eggy. Množstvo Easter eggov. Už hneď v prvom diele máme rovno niekoľko. Každopádne zaujímavejšie je to, že aj samotný Rick & Morty by mohli byť teoreticky Easter eggom, a to na slávnu dvojicu Martyho McFlya a Dr. Emmetta Browna z kultovej trilógie Back to the future.

Rick and Morty

Prepracované charaktery

Seriál má naozaj skvelú animáciu a ešte lepšie hudobné prevedenie. Čo je ešte viac super, má dej, a ich dobrodružstvá sa nekončia po každom dvadsať minútovom diele, takže je tam cítiť značný priestor pre rozvoj jednotlivých charakterov, či deja. A to je naozaj, naozaj super. Dokonca aj samotný celý jeden diel môže byť Easter eggom na nejaký film, napríklad Inception, alebo Truman show. Úžasné je aj vykreslenie jednotlivých charakterov. Každý z postáv v seriáli má nejakú charakteristickú vlastnosť, alebo niečo, čo ho vystihuje. Napríklad Jerry [Mortyho otec] je charakteristický svojou nemotornosťou. Alebo Rick je charakteristický tým, že je šialený génius…

Rick and Morty

Teórie

Rick and Morty skrýva aj mnohé teórie [Tieto teórie by ste si asi mali prečítať až po pozretí celého seriálu.. Navyše keď raz začnete, tak už sa z toho nedostanete]. Jednu z teórií sme už aj spomenuli, že Rick and Morty by teoreticky mohli byť kreslené prevtelenia Martyho McFlya a Dr. Emmetta Browna.

Ďalšia teória je, prečo vlastne sa Rick na konci druhej série dostane do väzenia. Prečo? Jeho posledné slovo, keď sa ho jeden väzeň spýta, za čo tu je, je „Everything“, čo znamená „Všetko“. Je možné, že sa dostal do väzenia, lebo je pravdepodobne jediný človek, ktorý dokáže také šialené veci, a porušil tým vlastne väčšinu zákonov fyziky, ktoré my dnes poznáme? Rick v podstate dokáže ničiť svety. Koľko rokov by si za to odsedel na Slovensku?

Rick and Morty

Vie vôbec Rick kde vlastne je? V jednom diele, kde nastane totálna apokalypsa, Rick prosto zničí jednu dimenziu a preteleportuje sa s Mortym do dimenzie, kde je všetko takmer také isté ako bolo v tej predchádzajúcej. No zatiaľ čo Morty je celý zdesený, Rick si otvorí pivo, a tvári sa, akoby sa nič nestalo.. Koľko krát to už spravil predtým? Rick skáče medzi toľkými vesmírmi.. Je možné aby zabudol, v ktorom vlastne je?

V seriáli je mnoho ďalších teórií, a niktoré z nich vám lepšie priblíži toto skvelé videjko.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -