TIP na seriál: Simpsonovci | Príbehy žltej rodinky a jej každodenné príhody

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Simpsonovci

Simpsonovcov pozná snáď každý. Táto žltá rodinka nás v televízii sprevádza už riadne dlhú dobu. Má nespočetne veľa dielov a taký maratón Simpsonovcov by určite dal časovo zabrať. Museli by sme ich totiž nepretržito pozerať približne 9 dní. Taktiež má veľa fanúšikov okolo celého sveta. Stále tu sú ale takí, ktorí im neprišli na chuť. Preto vám prinášame tento článok, aby ste si túto rodinku pripomenuli, ale aj preto, aby vás presvedčil o tom, že by ste tomuto animovanému seriálu mali dať druhú šancu.

Simpsonovci
Zdroj: variety.com

O postavách

Seriál je založený na päťčlennej žltej rodinke Simpsonových, ktorí žijú na predmestí Springfieldu. Spolu s ďalšími ikonickými postavami prežívajú stále nové príbehy a zážitky. Rodina sa skladá z otca – večného alkoholika a povaľača Homera Simpsona, ktorý nepatrí medzi najinteligentnejších, no za to je v srdci dobrý človek. Pracuje v jadrovej elektrárni v Springfielde a jeho obľúbeným miestom na trávenie voľného času je krčma u Vočka. Jeho žena je Marge Simpsonová, rodená Bouvierová. Marge otehotnela už na vysokej škole, a tak musela svoje štúdium prerušiť. S Homerom si založili domácnosť. Marge mala pár pokusov mať normálne zamestnanie, no nikdy jej to nevydržalo dlhšie, než jednu epizódu. Poctivo sa stará o deti, manžela aj domácnosť a bez nej nastane v dome Simpsonovcov chaos.

Simpsonovci
Zdroj: nme.com

Ich prvorodeným synom je Bart Simpson. Má desať rokov a je to veľký špekulant a nezbedník. V škole nedáva pozor a spôsobuje rodičom pravidelné nervy a infarkty. Jeho o dva roky mladšia sestra Lisa je jeho úplným opakom. Uctieva pravidlá a poriadok, je premiantkou a je veľmi múdra. Svojou zodpovednosťou často prevýši aj svojho otca. Okrem nich majú Marge a Homer ešte jednu dcéru – batoľa Maggie. Napriek tomu, že nevie rozprávať a pri chôdzi sa potkýňa o vlastné nohy, skrýva viac tajomstiev, než hocikto iný z rodiny.

Informácie o seriáli

Seriál má už 29 sérii a viac než 600 epizód. Je vysielaný ako zahraničnou, tak aj českou a slovenskou televíziou. Prvé epizódy vznikli už v roku 1989, seriál bude teda budúci rok sláviť svoje tridsiate narodeniny! Počas týchto 30 rokov postavy nezostarli ani o jeden deň. Kvalita animácii sa ale postupom času o dosť zlepšila. V roku 2007 dokonca vyšiel aj film Simpsonovcov. Táto rodina je nesmrteľná a napriek už viacerým ohlasovaným ukončeniam nás stále baví novými epizódami.

Springfield
Zdroj: thejakartapost.com

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 93%
IMDb.com – 8,7/10
Rotten tomatoes – 84%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -