TIP na seriál: Stranger Things | Osemdesiate roky v duchu nadprirodzena

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

TIP na seriál: Stranger Things

Rôzne žánre prichádzajú do módy a odchádzajú, ale nadprirodzeno a fantastika pretrvávajú. Novými seriálmi a filmami dokonca naberá stále viac fanúšikov. Jedným z takýchto novších seriálov je aj Stranger Thingsseriál z obdobia osemdesiatich rokov, ktorý skrýva mnoho temných nadprirodzených tajomstiev. Hneď po jeho vyjdení zožal obrovský úspech a logicky prvú sériu hneď nasledovala druhá. Keďže je seriál zasadený do minulosti, o vyspelej technológii môžu postavy v ňom iba snívať, a tak sa všetky nadprirodzejé javy a deje musia pokúsiť rozlúsknuť vlastnoručne.

Mike, Lucas, Will, Dustin - Stranger Things
Zdroj: popbuzz.com

Náhľad do deja

Celý príbeh sa točí okolo štyroch malých chlapcov, ktorí sa medzi sebou kamarátia. Vedú normálny život, jazdia spolu na bicykloch, hrávajú Dungeos and Dragons v pivnici jedného z chlapcov a chodia do školy. Ich mená sú Mike (Finn Wolfhard), Will (Noah Schnapp), Dustin (Gaten Matarazzoa) a Lucas (Caleb McLaughlin). V jeden deň ale Will zmizne. Jeho záhadné zmiznutie rozpúta nadprirodzené peklo a všetko sa rýchlo zvrtne o stoosemdesiat stupňov. Objavuje sa aj postava malého dievčaťa, ktoré je stratené, vystrihané na krátko a nemá meno. Keď sa stretne s Mikeom, Dustinom a Lucasom, vezmú ju k sebe do partie a pomenujú ju Eleven (Millie Bobby Brown). Elevennadprirodzené schopnosti – ovláda telekinézu a dokáže sa dostať do paralelného sveta – Upside Down, ktorý spôsobuje všetky záhady v ich meste.

Dustin, Lucas, Mike a Eleven - Stranger Things
Zdroj: mentalfloss.com

Spolu bojujú proti nadprirodzenu a pokúšajú sa nájsť Willa a zachrániť ho. Napriek dospeláckym zákazom sa vrhajú do dobrodružtiev plných nebezpečenstva a tajomna. Okrem Willa zmizne aj ďalšie teenagerské dievča – Barb. Na prípade pracuje celé mesto a všetkým pomaly dochádza, že stoja oproti niečomu oveľa väčšiemu a silnejšiemu, než je človek.

Will - Stranger Things
Zdroj: netflix.com

Informácie o seriáli

Prvá séria vznikla v roku 2016. Mala osem dielov. Druhá vyšla v roku 2017 s deviatimi epizódami. Budúci rok (2019) by mala vyjsť tretia séria, predpokladaný počet dielov je znova osem. Celý seriál vychádza na NetflixeEpizódy majú od štyridsať do šesťdesiat minút a sú plné akcie a napätia. Žiaden diel sa nedá považovať za nudný a príbeh diváka vtiahne a nepustí až do úplného konca. Zároveň je celé Upside Down skvelo spracované aj vyzobrazené a celý seriál tak nesie dokonalú atmosféru osemdesiatych rokov. Veľmi podobným seriálom je napríklad aj nemecký Dark, o ktorom sa môžete dočítať v tomto článku.

Trailer na prvú sériu:

https://www.youtube.com/watch?v=XWxyRG_tckY

Trailer na druhú sériu:

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 91%
IMDb.com – 8,9/10
Rotten Tomatoes – 95%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -