TIP na seriál: Taboo | Tom Hardy ako dobrodruh v temnej a mysterióznej minisérii

Nenechajte si ujsť

TIP na seriál: Taboo

Seriál Taboo z produkcie britskej BBC je historická a mysteriózna dráma. Toto televízne dielo vzniklo v spolupráci so Stevenom Knightom, ktorý režíroval aj legendárnu gangsterskú drámu Peaky Blinders. V hlavnej úlohe si preslávený herec Tom Hardy zahral dobrodruha Jamesa Keziaha Delaneyho, ktorý sa vracia po 10 rokoch z Afriky s túžbou po pomste.

Seriál sa odohráva v Londýne začiatkom 19. storočia. Vtiahne vás do deja na toľko, že budete schopní vcítiť sa do daného obdobia. Seriál na vás po celý čas bude vplývať pochmúrnou a temnou atmosférou. Boj o moc, incest, špinavé a autentické zábery zobrazujúce ulice Londýna, morová epidémia, kolónie, aj toto všetko nájdete v tejto skvelej mysterióznej snímke.

Zdroj: screenrant.com

 

Náhľad do deja

James Keziah Delaney sa vracia po desiatich rokoch z dlhých a náročných ciest po Afrike. Tieto cesty mu spôsobili ujmy na jeho psychike. So štrnástimi diamantmi prichádza v roku 1814 do Londýna. Mnohí verili, že na svojich cestách prišiel o život. Jeho návrat je pre všetkých obrovským prekvapením.

Je pripravený získať dedičstvo po svojom otcovi a túži pomstiť jeho smrť. Po otcovi zdedí zanedbanú a nefunkčnú rybársku spoločnosť, ktorú sa snaží obnoviť a vytvoriť veľkolepú a prosperujúcu spoločnosť. Jeho záujem o zveľaďovanie svojho dedičstva neostane bez povšimnutia. Z jeho návratu nie sú mnohí nadšení.

seriál Taboo
Zdroj: imdb.com

Popri jeho úsiliu sa dostane do konfliktu s východoindickou spoločnosťou. Odmieta jej predať rodinný podnik a svoje tajuplné dedičstvo. Tá mu na oplátku spôsobí pri dosahovaní jeho cieľov nemalé problémy. Viackrát sa dostane do ohrozenia života. Začína pre neho boj, kedy bude musieť vymýšľať cesty, ako sa dostať zo zlých situácií čo najlepším a najrýchlejším spôsobom.

Informácie o seriáli

Seriál Taboo bol prvýkrát odvysielaný v roku 2017. Zatiaľ je vydaná iba prvá séria, no v roku 2020 je naplánovaná ďalšia. Prvá séria pozostáva z 8 epizód. Tvorcovia už potvrdili aj tretiu sériu, ktorá by mala byť aj poslednou. Seriál vzniká pod taktovkou BBC a FX.

seriál Taboo
Zdroj: imdb.com

Nápad na námet seriálu prišiel od samotného Toma Hardyho a jeho otca. Seriál vznikal v spolupráci so Stevenom Knightom a hlavným producentom  Ridleym Scottom. V seriáli sa stretneme aj s hercami Jonathanom Pryceom a Oonou Chaplin, ktorých si môžete pamätať zo svetoznámeho seriálu Game of Thrones.

 Hodnotenia seriálu:

IMDb.com – 8,4/10
CSFD.cz – 82%
Rotten Tomatoes – 76%

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -