TIP na seriál: Teen Wolf | Príbeh o vlkolakoch, bansheea a lovcoch mýtických bytostí!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Teen Wolf

Teenagerské seriály o nadprirodzenom sa po dlhom období realistických seriálov ako 13 dôvodov prečo a Riverdale opäť dostávajú do módy. Rozhodli sme sa vám teda pripomenúť túto klasiku z roku 2011. Každý fanúšik teenagerských fantasy seriálov by si ho mal určite pozrieť. Aj keď sa nevenuje upírom ako iné populárne filmy a seriály, tvorcovia si vybrali vlkolakov a prešpekulovali ich do detailov. A neostali iba pri nich. Banshee, ľudia meniaci sa na kojotov či jaštery, magické líšky,… nadprirodzených bytostí je v seriáli naozaj požehnane. No nie len ich, vyskytujú sa tam aj obyčajní ľudia v podobe kamarátov alebo naopak – lovcov.

Teen Wolf
Zdroj: teen-wolf-pack.wikia.com

Náhľad do deja

Príbeh sa začína hlavnou postavou – Scottom McCallom, ktorý sa jednu noc vyberie so svojim najlepším kamarátom Stilesom Stilinskim vyšetrovať vraždu do lesa. Tam sa stretne s vlkolakom, ktorý ho pohryzie. V ďalších dňoch si na sebe začína všímať rôzne zmeny. Rany sa mu hoja rýchlejšie, jeho kondícia sa zlepšila, prestala ho trápiť astma a jeho zrak a sluch sú úplne na inej úrovni. Pomaly si uvedomuje, čo sa mu stalo a my sledujeme, ako sa s tým vysporiada. Počas celej doby má po svojom boku jeho neoddeliteľného parťáka Stilesa, ktorý mu pomáha, ako najlepšie vie. Postupom času spoznáva stále viac a viac vlkolakov a iných bytostí a jeho život sa otočí o 180 stupňov.

Scott McCall
Scott McCall, Zdroj: screenertv.com

Bojuje proti zlu, iným bytostiam a skrýva sa pred lovcami, ktorí ho chcú zabiť. Celý príbeh skomplikuje Allison, do ktorej je Scott zaľúbený. Ich láska ale pripomína príbeh Rómea a Júlie. V celej veci mu pomáha starší vlkolak Derek Hale, ktorý v seriáli pôsobí ako Scottov vlkolačí otec, starší brat či učiteľ. Ako sa Scott vysporiada s takou veľkou zmenou v jeho živote? Ovplyvní to jeho vzťahy so Stilesom? A čo sa stane medzi ním a Allison?

Stiles Stilinski
Stiles Stilinski, Zdroj: nerdist.com

„Dokonalé“ mužské obsadenie

Teen Wolf je plný záhad, akcie a napätia. Nechýbajú emóciami nabité scény a silná láska a nenávisť medzi niektorými postavami. Spoznávame stále nové a nové charaktery a s nimi vznikajú ďalšie zápletky a problémy, ktoré musí Scott so svojou partiou vyriešiť.

Seriál je obľúbený hlavne medzi dievčatami, čomu sa úprimne nedá čudovať. Každá dobrá mužská postava v Teen Wolf je prakticky dokonalá. Muži sú tam silní, telo majú ako grécki bohovia a v srdci sú beznádejnými romantikmi. Často sa objavujú polonahí, a tak upútajú nejeden pohľad zasnívanej diváčky (nie som výnimkou…). Určite sa však nájdu aj chlapci, ktorým by tento seriál ulahodil aspoň príbehom, tak sa nebojte mu dať šancu.

Teen wolf
Zdroj: fugues.com

Informácie o seriáli

Teen Wolf vznikol v roku 2011. Má šesť sérii, v ktorých je približne od dvanásť do dvadsať 40-minútových dielov. Finále šiestej série vyšlo v roku 2017. Je voľným spracovaním rovnomenného filmu z roku 1985. Seriál je ukončený a príbeh uzavretý, a tak sa nehovorí o žiadnom pokračovaní. Ak vás fantasy baví, neváhajte si ho pozrieť. Celý ho nájdete aj na Netflixe.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 7,7/10
Rotten Tomatoes – 81%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -