TIP na seriál: The End of the F***ing World | Dokáže láska prekonať chuť vraždiť?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: The End of the F***ing World

Mali ste už niekedy chuť niekoho zabiť? Každý z nás si občas povie, že by sme si vedeli život bez niekoho predstaviť. Či už je to zlý spolužiak, ex-priateľ alebo nepríjemný profesor. Väčšina z nás to ale nemyslí vážne. No čo ak by ste pocítili naozajstnú chuť vraždiť? A nezáležalo by vám na tom, kto by sa stal vašou obeťou? S takýmito myšlienkami sa zahráva seriál The End of the F***ing World.

the end of the fucking world
zdroj: popsugar.co.uk

Príbeh

Sedemnásťročný James je presvedčený o tom, že je psychopat. Myslí si, že nedokáže nič cítiť. Lásku, nenávisť, bolesť… Všetko sú to preňho abstraktné pojmy. Medzi jeho koníčky patrí napríklad zabíjanie zvierat. Keď mal ešte len deväť rokov, rozhodol sa obariť si ruku, len aby zistil, či pocíti bolesť. Táto skúsenosť mu zanechala zjazvenú dlaň. Jedného dňa sa ale rozhodne, že mu to nestačí a chcel by skúsiť zavraždiť človeka. Za svoju obeť si vyberie svoju spolužiačku Alyssu, ktorá má svoje vlastné psychické problémy spojené s jej komplikovanou rodinou. Tá ho presvedčí, aby spolu odišli z mesta. James to vidí ako skvelú príležitosť na svoj plánovaný čin.

the end of the fucking world kiss
zdroj: steemit.com

Vyberú sa spolu na cestu po Anglicku. Tá sa im ale vymkne spod kontroly a zisťujú, že útek z domu vôbec nie je taký jednoduchý, ako si ho predstavovali. Začnú mať problémy s peniazmi, ktoré sa snažia vyriešiť drobnými, neskôr väčšími krádežmi. Počas tohto výletu sa začnú spoznávať a ich vzťah sa začne prehlbovať. James začína mať pochybnosti o jeho plánovanej vražde. Môže nakoniec predsalen niečo cítiť? A sú tieto city viazané na Alyssu? Tieto otázky mu nedajú po nociach spávať.

the end of the fucking world
zdroj: dazeddigital.com

Krátky, ale akčný

Seriál má iba osem polhodinových dielov a dá sa zhliadnuť za jedno poobedie. Je plný akcie a divák sa pri jeho sledovaní nikdy nenudí. Nie je zbytočne natiahnutý a každý diel je rovnako dôležitý. Spoznávame aj pár ďalších zaujímavých postáv. Jednou z nich je aj Alyssyn otec, u ktorého hľadajú počas cesty útočisko. Z toho sa ale vykľuje niekto úplne iný, než si Alyssa myslela. Seriál je dostupný na Netflixe a určite sa oplatí si ho pozrieť. V minulom článku sme vám dokonca oznámili, že sa chystá aj druhá séria!

https://www.youtube.com/watch?v=vbiiik_T3Bo

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 8,2/10
Rotten Tomatoes – 98%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -