TIP na seriál: The I-Land | Príbeh o záhadnom ostrove a ľuďoch na ňom

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: The I-Land

Každý pozná seriál Lost. Príbeh o skupine ľudí, ktorí stroskotajú na opustenom ostrove sa s nami nesie už veľa rokov. Netflix sa však minulý rok rozhodol tento koncept prebrať a pretvoriť ho na modernejšiu verziu. Zapojil doňho prvky sci-fi, trestancov a život v simulácii. Starý koncept tak nabral nové rozmery a rozpráva úplne odlišný príbeh. A tak vznikol seriál The I-Land. 

the i land
Zdroj: news.yahoo.com

Náhľad do deja

Desať ľudí sa náhodne zobudí na pláži opusteného ostrova. Všetci sú oblečení v rovnakom oblečení a nepamätajú si nič zo svojej minulosti. Ako sa tam dostali? Čo to má všetko znamenať? Spoločne sa snažia nájsť odpovede na tieto otázky. Keď sa však začnú spoznávať, začnú sa medzi nimi tvoriť rôzne vzťahy. Pozitívne aj negatívne. Okrem toho, že sú zmätení z celej situácie sa začnú obracať oproti sebe a snažia sa vybudovať si autoritu pred ostatnými stroskotancami.

Stretávame sa s ich povahami, ktoré ostali v nich zakorenené. Začnú si ubližovať. Znásilnenie a vraždy začnú byť na dennom poriadku. Okrem nich sa proti nim postaví aj príroda. Zlé počasie a žraloky v mori im celú situáciu iba komplikujú. Postupne prichádzajú na to, čo sa deje a nikomu z nich sa to nepáči. Skupina sa začne rozdeľovať na menšie skupinky, ktoré sa stavajú proti sebe.

the i land
Zdroj: bustle.com

Informácie o seriáli

Ak by ste spojili seriál Lost, filmy Hry o život a Elonovu Muskovu teóriu, že žijeme v simulácii, vznikol by seriál The I-Land. Samozrejme sa to starej klasike Lostu nevyrovná, je to však zaujímavý seriál. Zaoberá sa možnou budúcnosťou a zaujímavými myšlienkami. Pomocou simulácie sa vyšetrovatelia môžu dozvedieť pravdu o starých prípadoch, a tak očistiť nevinných. Zároveň im ponúkajú druhú šancu na život, v ktorej môžu dokázať, že sa zmenili. Seriál je plný akcie, dobrodružstva a lásky. Všetko je ale zahalené rúžkom tajomstva.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 46%
IMDb.com – 4,4/10
Rotten Tomatoes – 8%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -